לדרישת הנשיא ביידן, קטאר ומצרים העבירו למנהיגי חמאס איומים בהטלת סנקציות - אם ארגון הטרור יסרב לעסקה עם ישראל, כך דווח הבוקר (שבת) ב"וול סטריט ג'ורנל". ביידן, ששוחח עם אמיר קטאר במהלך השבוע אמר לו: "תשתמש בכל האמצעים המתאימים כדי להבטיח שחמאס יסכים להצעה להפסקת אש". למרות האיומים, חמאס העביר השבוע מסרים לפיהם הוא דוחה את ההצעה לעסקת חטופים. 

לפי הדיווח האמריקני, קטאר ומצרים הבהירו למנהיגי חמאס בימים האחרונים שהם עומדים בפני מעצר אפשרי, הקפאת נכסים וגירוש מהמקלט שלהם בדוחא, אם הם יסרבו להפסקת אש עם ישראל. את המידע מסרו לעיתון גורמים שבקיאים בנושא. 

חרף האיומים שהועברו, ארגון הטרור סירב לקבל את ההצעה או לחדש את המשא ומתן על בסיס פרטיה. תשובה רשמית מארגון הטרור טרם הועברה, אך ראש הלשכה המדינית של חמאס, איסמעיל הנייה, אמר שההצעה הנוכחית, אותה הציג ביידן בשבוע שעבר, לא מקובלת על ארגון הטרור, שכן היא "לא מבטיחה את קץ המלחמה". 

הכוחות בשטח (צילום: דובר צה"ל)
חמאס דורש את סיום הלחימה. כוחות צה"ל ברצועה | צילום: דובר צה"ל

ההצעה החדשה של ישראל

במגזין אל-מג'לה הסעודי חשפו אמש את פרטי ההצעה המתוקנת שהעבירה ישראל לחמאס. בין השינויים שנערכו בהצעה: הגדלת מספר החטופות שישוחררו בשבוע הראשון והשמטת המשפט שהורה על "סיום המצור על עזה".

לפי הדיווח, במסגרת ההצעה החדשה ישראל דרשה שבשבוע הראשון לעסקה ישוחררו 7 נשים חטופות, ולא 3 כפי שביקשה תחילה. בנוסף, ישראל הסכימה "לפירוק מוחלט של מתקנים ואתרים צבאיים בתוך הרצועה".