דובר צה"ל התיר לפרסום הבוקר (חמישי) את שמותיהם של שלושה חללי צה"ל נוספים. סמ"ר אליה הלל בן 20 מתל ציון וסמ"ר דייגו שוישה הרסאג' בן 20 מתל אביב, לוחמים בגדוד נחשון שבחטיבת כפיר, נהרגו בפיגוע הדריסה אמש ליד שכם. סמ"ר ידידיה אזוגי בן 21 מרבבה, לוחם בגדוד 101 שבחטיבת הצנחנים, נפל בקרב בצפון רצועת עזה. הודעה נמסרה למשפחותיהם.

בקרב שבו נפל סמ"ר אזוגי נפצע קשה לוחם צנחנים. בנוסף, שני לוחמים מגדוד 601 של חיל ההנדסה הקרבית נפצעו קשה בקרב בדרום רצועת עזה. הפצועים פונו לקבלת טיפול רפואי בבית חולים ומשפחותיהם עודכנו.

דייגו שוישה הרסאג', לוחם נפל בפיגוע הדריסה  (צילום: דובר צה"ל)
דייגו שוישה הרסאג' | צילום: דובר צה"ל

המועצה האזורית בנימין מסרה כי הלל למד במכינה בפדואל. לפני שלושה חודשים הוא נפצע קל מפגיעת רסיס בלחימה בעזה וחזר לפעילות מבצעית. "מועצת בנימין מחבקת בשעה קשה זו את ההורים עובדי המועצה, דרור וחנה - מנהלת מסורה באגף לאיכות השירות - ואת המשפחה כולה. יחד עם קהילת תל ציון נסייע למשפחה בכל שיידרש. בנימין מוסרת חיזוק לכל תושבי תל ציון", נמסר.

ראש המועצה האזורית בנימין ויו"ר מועצת יש"ע, ישראל גנץ, אמר: "כמה אימא חנה הייתה שמחה באליה שלה וסיפרה לנו עליו בגאווה. חנה עובדת מועצה מסורה, שמענו ממנה לאחרונה על הבן היקר שנפצע בעזה, החלים וחזר להיות מפקד בגדוד נחשון. בלילה קיבלנו את הבשורה הקשה על נפילתו בידי מחבל ארור בשומרון. אליה ממיטב הנוער שלנו בבנימין. בזכותו ובזכות חבריו עם ישראל חי. אני מוסר חיבוק גדול להורים דרור וחנה ולאחים היקרים".

אליה הלל, לוחם נפל בפיגוע דריסה בשכם (צילום: דובר צה"ל)
סמ"ר אליה הלל | צילום: דובר צה"ל
ידידיה אזוגי, לוחם שנפל בקרב בצפון הרצועה (צילום: דובר צה"ל)
סמ"ר ידידיה אזוגי | צילום: דובר צה"ל

יו"ר רבבה שי אהרוני ספד לאזוגי, בן היישוב שנפל בעזה: "הוא היה ילד צנוע ושקט, כל הזמן מחייך, מוקף חברים. הכרתי אותו כשהייתי רכז הנוער של היישוב, נער חרוץ שרצה לעזור לכולם. ילד של בית. נתגעגע אליו, למעורבות שלו, לנתינה, לרוח הציונית שלו. היישוב רבבה כולו באבל כבד. הלב נשבר, האור של היישוב הלך מאיתנו".

גם ראש מועצת שומרון יוסי דגן ספד לאזוגי: "עלם חמודות, בן השומרון, גדל וצמח ברבבה. היה אהוב על כל סובביו, עם חיוך רחב ולב גדול, מוביל ומנהיג ביישוב בקרב חבריו. הלב נשבר לראות את המשפחה, את היישוב. ננצור את זכרו, נלך בדרכו דרך של גיבורים שנפלו על הגנת העם והמולדת. יהי זכרו ברוך".

הרב אוריאל גנזל, רב היישוב רבבה, סיפר כי אזוגי היה "גיבור, איש עקרונות. ילד אהוב. תמיד עם חיוך גדול על הפנים ואמונה ענקית. היית מסור למשפחה ולחברים בלי גבול וכך גם נפלת בגבורה למען הכלל. הלב כואב ועיניי מלאות דמעות".