מי שפיקד על בסיס רעים בשבעה באוקטובר, ותחת פיקודו חדרו לבסיס מחבלים, הוא זה שיתחקר את מחדלי השבעה באוקטובר, כך פרסמנו הערב (רביעי) ב"המהדורה המרכזית". זאת, בהתאם למדיניות בצה"ל לפיה מי שאחראי לפקד על הגזרה - הוא זה שיתחקר. 

המפקד שיתחקר את אירוע החדירה לבסיס הוא סגן מפקד האוגדה. הוא היה זה שפיקד על תרגיל שנערך בבסיס בשלושה באוקטובר, ארבעה ימים לפני מתקפת הפתע. אותו תרגיל נכשל והאוגדה ספגה חדירות. עם זאת, הצבא החליט למנות את סגן המפקד לתחקר את אירועי השבת השחורה. 

מדובר צה"ל נמסר: "התרגיל לא דימה תרחיש מתקפת פתע על בסיס רעים ומדובר בביקורת שגרתית שבחנה את נוהלי האבטחה במחנה ונהליה יושמו".

ההרס במפקדת אוגדת עזה
ההרס במפקדת אוגדת עזה
ההרס במפקדת אוגדת עזה
ההרס במפקדת אוגדת עזה

בשבוע שעבר פרסמנו ב"המהדרה המרכזית" כי קצין המודיעין של פיקוד דרום, אל"ם א', מונה לחקור את כשל ההתרעה המודיעינית. אותו קצין הודח מהצבא בשל קשר רומנטי שניהל עם פקודה.

ההחלטה על צוות החקירה עוררה סימני שאלה בתוך הצבא. אל"ם א' שהיה לכל הדעות חלק מרכזי מכשלי 7 באוקטובר הוא שמונה להיות בצוות התחקור. מדובר באחת הסוגיות המשמעותיות ביותר שנבדקות בתחקירים הפנימיים, וצפויה לעמוד בלב ליבה של כל ועדת בדיקה עתידית שתקום בהמשך.