המרכז הלאומי להשתלות הודיע היום (שני) כי משפחתו של דור זימל, שמת לאחר שנפצע אנוש מכטב"ם שהתפוצץ בערב אל-עראמשה, הסכימה לקיים את צוואתו ולתרום את איבריו. איבריו הושתלו בחמישה מטופלים שונים.

"בשעות אלה מתבצעות ההשתלות לב בבן 57 בבלינסון, ריאות בבן 24 בשיבא, כבד וכליה בבן 68 בהדסה, אונת כבד בבת שמונה חודשים בשניידר, וכליה נוספת בבן 58 בבלינסון", נמסר ממרכז ההשתלות. המשפחה מסרה: "דור היה אדם של נתינה, היה חתום על כרטיס אדי. מילדות היה ׳איש של אנשים׳, והם ראו בו מודל לחיקוי והערצה, החזירו לו אהבה".

דור זימל ז"ל בהצעת נישואין לארוסתו שיר
דור זימל ז"ל בהצעת נישואין לארוסתו שיר

במשפחה הוסיפו: "ראו בו מנהיג והיה נערץ על ידי חייליו בנח"ל, הסטודנטים ברייכמן, שם למד שנה שלישית משפטים, ביישובו אבן יהודה, ובכל מקום". דור היה אמור לשאת את ארוסתו שיר בעוד כחודש וחצי, ב-7 ביוני. השאיר אחריו משפחה כואבת, את אחותו התאומה ליאור, את אחיו הצעיר תום, ואת הוריו שרון ואלון.

דור שירת כרס"ן במילואים במסייעת של הנח"ל, והיה מגויס מיומה הראשון של המלחמה. במהלך המילואים ביום רביעי 17 באפריל נפצע אנושות מפגיעת הכטב"ם והנ"ט בערב אל-עראמשה. "במשך חמישה ימים האריה נאבק על חייו", אמר אביו. למרות מאמצי הרופאים במרכז הרפואי לגליל (נהרייה) להצילו, נאלצו לבסוף לקבוע את מותו.