הלילה בחצות הודיעו בצה"ל על חזרה לשגרה מסוימת, ופתיחה מחודשת של המסגרות החינוכיות ברחבי הארץ. ההחלטה, שהתקבלה מבלי שעודכנו על כך הרשויות המקומיות ולאחר שבשעה 18:00 הודיעו בפיקוד העורף כי ההגבלות עומדות בעינן - הובילה לבלבול רב בקרב הורים רבים ולניסיון של הרשויות לאפשר שגרת חינוך בצל ההודעה הלילית. 

הבוקר (שני) ניתן לפרסם כי מאחורי ההחלטה המאוחרת עמדו החששות מפני מתקפה של מליציות שונות - בהן החות'ים, שאינם בהכרח עושי דבר של המשטר האיראני. בצה"ל החליטו שלא להסתכן, ולכן רק בחצות, עם סיום ישיבת קבינט המלחמה והערכת המצב בנושא התגובה הישראלית באיראן, ותוך בחינה של כלל האפשרויות לתגובה, שונו ההנחיות.  

הנחיות פיקוד העורף 15.4-16.4

הבוקר דיווח הוול סטריט ג'ורנל מפי שלושה גורמים אמריקנים כי כמחצית משיגורי הטילים הבליסטיים מאיראן - נכשלו. חלקם התרסקו טרם ההגעה ליעדם ושיגורם של חלקם נכשל. סנטקום, פיקוד המרכז של צבא ארה"ב, הודיע כי כוחותיו השמידו יותר מ-80 כטב"מים ולפחות שישה טילים בליסטיים במהלך המתקפה האיראנית נגד ישראל.

בלילה ההיסטורי שבו פתחו האיראנים במתקפה נגד ישראל - לראשונה ישירות משטחה - התייצבו שורה של מדינות, ובהן בריטניה, ארצות הברית, ירדן וצרפת, לצידה של ישראל ויירטו חלק ניכר מן השיגורים לעברה. כעת, ניתן לומר כי 40% מכלל השיגורים יורטו בידי שותפותיה של ישראל - ו-60% בידי כוחות חיל האוויר וצה"ל.

חלק מן היירוטים של הטילים הבליסטיים התבצעו בידי שתי ספינות אמריקניות: USS Carney (DDG-64) ו-USS Arleigh Burke (DDG-51) שמקיימות עם צה"ל תרגילים שוטפים על תרחישים דומים מדי שנה בים סוף. המתקפה האיראנית לעבר ישראל כללה כ-320 כטב"מים, טילי שיוט וטילים בליסטיים. מערכות ההגנה האווירית, ומטוסי קרב ישראלים, ירדנים, בריטים ואמריקנים יירטו 99% מהאיומים ששוגרו.