אלעד פינגרהוט, גרוש ואב ל-3, הוא הישראלי שנהרג אתמול מפגיעת טיל נ״ט של חיזבאללה בעת שסייע לכוחות צה"ל באדמית, כך הותר לפרסום היום (רביעי). פינגרהוט גדל באפרת ולאחרונה התגורר במצובה שבגליל המערבי. שעות אחרי האירוע בצה״ל אישרו כי חוסל מהאוויר מפקד שטח בכיר של חיזבאללה.

פינגרהוט הגיע אתמול לאדמית למסור לחיילים תרומות ליום העצמאות. בשלב מסוים זיהה פגיעה במרחב, וניסה לברר אם יש דרך לסייע. כתוצאה מהפגיעה חייל צה״ל נפצע בינוני וארבעה חיילים נוספים נפצעו קל. הם פונו לקבלת טיפול רפואי.

בארגון חיזבאללה זיהו את פינגרהוט כאיש צבא ושיגרו טיל מונחה שפגע בו ישירות. מיד לאחר האירוע גופתו הועברה למכון לרפואה משפטית. ״צה״ל משתתף בצער המשפחה״, נמסר. 

מטח כבד לצפון: שיגורים למירון ולשורת יישובים בגליל העליון

מוקדם יותר יותר מטח נורה לעבר שורת יישובים בגליל העליון, כששיגורים רבים כוונו לעבר בסיס יב"א, בסיס חיל האוויר שבהר מירון. הירי מלבנון בוצע אחרי שצה״ל חיסל את מפקד שאח בכיר בחיזבאללה. דובר צה"ל עדכן כי זוהו 60 שיגורים.

ירי למירון (צילום: איימן אבזח)
ירי למירון | צילום: איימן אבזח

הירי כוון לבסיס יב"א במירון ונגרם נזק קל, לא היו נפגעים. האזעקות נשמעו ביישובים רבים: מירון, ברעם, צבעון, בר יוחאי, סאסא, ג'ש - גוש חלב, אור הגנוז, ספסופה, כפר גלעדי, מרגליות, משגב עם, קריית שמונה ותל חי.

 צה"ל מאשר: חיסלנו מהאוויר מפקד שטח בכיר של חיזבאללה באזור צור

שעות אחרי שחיזבאללה שיגר את הנ״ט שכתוצאה ממנו נהרג פינגרהוט, צה"ל אישר כי חיסל מהאוויר מפקד שטח בכיר ביחידת "חזית הדרום" של חיזבאללה. מי שחוסל הוא המחבל חסין איבראהים מכי, שהיה אחראי לתכנון ולהוצאה לפועל של פעולות טרור רבות לעבר העורף הישראלי במהלך הלחימה, כך לפי צה"ל.

בצבא ציינו כי במסגרת תפקידו עסק בקידום פעולות שונות נגד העורף הישראלי וכן בעברו שימש מפקד גזרת החוף בארגון. "חזית הדרום" של חיזבאללה היא למעשה כמו פיקוד הדרום של ארגון הטרור, מה שמעיד על חשיבות החיסול. מכי הותקף בזמן שנסע ברכבו באמצעות כלי טיס של חיל האוויר, לאחר מעקב ומחקר הדוק של המודיעין.