דובר צה"ל פרסם אחר הצהריים (רביעי) תיעוד מהתקיפה החריגה בדרום לבנון. לפי דובר צה"ל, כ-40 מטרות של חיזבאללה הותקפו באזור עייתא א-שעב באמצעות מטוסי קרב וארטילריה תוך דקות. מוקדם יותר, שר הביטחון יואב גלנט אמר בביקור בפיקוד הצפון כי "מחצית ממפקדי חיזבאללה בדרום לבנון חוסלו, החצי השני מתחבא".

כך נראתה התקיפה החריגה בדרום לבנון
עשרות מטרות - תוך דקות. תקיפת צה"ל בדרום לבנון, היום

בין המטרות שהותקפו בדרום לבנון, מתקני אחסון, אמצעי לחימה ותשתיות טרור ששימשו את חיזבאללה. בהודעת דובר צה"ל נכתב כי חיזבאללה עושה שימוש נרחב באזור שהותקף לצורכי טרור ומיקם שם עשרות אמצעים ותשתיות שכוונו לעבר העורף הישראלי.

בתוך כך, גלנט קיים הבוקר דיון מבצעי בפיקוד הצפון וקיבל סקירה על מאמצי ההגנה ופעולות ההתקפה השונות, בדגש על חיסול מפקדי חיזבאללה בדרום לבנון. "הפעולות המתבצעות איכותית מאוד, יש הרבה כוחות שפרוסים על הקו, יש פעולה התקפית הולכת ומתמשכת של כוחות צה"ל בכל דרום לבנון", אמר גלנט בתום הדיון.

"התוצאות המבצעיות מרשימות מאוד", הוסיף גלנט. "מחצית ממפקדי חיזבאללה בדרום לבנון חוסלו, אלה האנשים שהיו אחראים על הפעולה ההתקפית, על הרצון לפגוע באזרחי ישראל, ואנחנו גרמנו לכך שמחציתם מתים ומחציתם מתחבאים ומפקירים את דרום לבנון לפעולת צה"ל".

לדבריו, "המטרה העיקרית שלנו הייתה ונותרה לגרום לכך שישרור כאן מצב ביטחוני שונה ותושבי הצפון יוכלו לחזור לבתיהם באופן שקט ובטוח. אנחנו עוסקים במספר חלופות על מנת לבסס את העניין הזה והתקופה הקרובה תהיה מכריעה בהקשר הזה".