ה"דיילי מייל" הבריטי חשף היום (חמישי) קטע מחקירת שני מחבלים שחדרו לקיבוץ ניר עוז במתקפת 7 באוקטובר. ג'מאל חוסיין אחמד ראדי בן ה-47 ובנו עבדאללה בן ה-18, נתפסו על ידי כוחות צה"ל בעזה ונחקרו על מעשי הזוועה שביצעו בקיבוץ.

מחבלי חמאס שהודו באונס בפשיטה על קיבוצי העוטף (צילום: dailymail)
אחמד ראדי שהודה באונס בפשיטה על קיבוצי העוטף | צילום: dailymail

האב סיפר בחקירה: "לכל בית שנכנסנו או שחטפנו או שרצחנו אנשים. בבית הראשון מצאנו אישה ובעלה והרגנו אותם". בהמשך סיפר איך אנס אישה בבית אחר: "היא צרחה ובכתה, עשיתי מה שעשיתי, אנסתי אותה. איימתי עליה באקדח שתוריד את הבגדים, אני זוכר שהיא לבשה ג'ינס. לא יודע מה עלה בגורלה, השארתי אותה שם".

בנו של עבדאללה מסר עדות שונה וטען כי אביו גם הרג את האישה. "אבא שלי אנס אותה. ואז אני ובן דוד שלי עשינו מעשים דומים. לאחר מכן אבא שלי הרג אותה, אחרי שסיימנו לאנוס אותה". עבדאללה הוסיף כי עוד לפני האישה הזו, "אנסנו גם אישה אחרת, הרגתי שני אנשים, אנסתי שניים, ופרצתי לחמישה בתים".

מחבלי חמאס שהודו באונס בפשיטה על קיבוצי העוטף (צילום: dailymail)
המחבל עבדאללה שהודה באונס בפשיטה על קיבוצי העוטף | צילום: dailymail

דובר צה"ל מסר לדיילי מייל: "בחודשים האחרונים ראינו אינספור עדויות לאלימות האכזרית שבה השתמשו מחבלי חמאס ב-7 באוקטובר, כולל מעשים מזעזעים של אלימות מגדרית ומינית. הודאות אלה מוכיחות כי כל ניסיון להכחיש את זוועות 7 באוקטובר ולהכפיש את העדויות של ניצולים וחטופים משוחררים הוא חלק ממסע דה-לגיטימציה לישראל ולהצדקת הטרור".

דוח האו"ם אישר שהתרחשו מעשי אונס ופגיעות מיניות

עדויות המחבלים מגיעות חודשיים לאחר שפרמילה פאטן, נציגת מזכ"ל האו"ם לאלימות מינית בזמן סכסוך, פרסמה דוח על אלימות מינית שבוצעה במהלך הפשיטות ב-7 באוקטובר. הדוח התבסס על חקירה שערכו פאטן וצוותה בבסיס נחל עוז, קיבוץ בארי, אתר מסיבת הנובה ואזור כביש 232 כדי לבחון את הדיווחים על מעשי האונס של מחבלי חמאס, בהזמנת משרד החוץ ובאמצעות השגריר גלעד ארדן.

מסקנותיו העיקריות של הדוח הינן כי יש הוכחות לכך שנעשה שימוש באלימות מינית קשה במהלך המתקפה לרבות אונס, אונס קבוצתי, אונס גופות, הטלת מומים בנשים, עירום וקשירת גופות. בנוסף, עלה כי יש מידע ברור על כך שהחטופים בעזה עברו אלימות מינית ומאמינים שזו עדיין מתרחשת.