גופותיהם של אוריון הרננדז, חנן יבלונקה ומישל ניסנבאום שחולצו אתמול בלילה (בין חמישי לשישי) על ידי כוחות של אוגדה 98 והשב"כ, אותרו בג'באליה שבצפון רצועת עזה, באותו אזור שממנו חולצו גופותיהם של ארבעה חטופים לפני שבוע. הגופות אותרו כמעט במקרה, אחרי שהכוחות הבחינו בפיר חשוד.

לוחמים של יחידת יהל"ם נכנסו למנהרה ואחרי 50 מטרים הבחינו בסימנים חשודים בדפנות. הם חפרו בידיים עד שמצאו את הגופות והביאו אותן לזיהוי בישראל.

שלושת החטופים שגופותיהם חולצו מעזה
מימין: יבלונקה, הרננדז וניסנבאום

הכוחות ממשיכים בפעילות לאיתור גופות נוספות של חטופים שייתכן שנמצאות באותו אזור. זאת לאחר שמחבלי חמאס נמלטו מהאזור או חוסלו.

בתוך כך, גורמים אמריקנים ששוחחו בימים האחרונים עם עמיתיהם הישראלים, אמרו כי אי אפשר לסמוך יותר על המצרים, ובמיוחד לא על המודיעין הצבאי המצרי, בנושא המשא ומתן על עסקת חטופים עם חמאס. הגורמים האמריקנים הוסיפו כי המצרים "מאכזבים" וכי "הם עוסקים ברווח כלכלי מההברחות מהמנהרות של חמאס. קטאר היא שתוביל את המשא ומתן, היא שותפה אסטרטגית שלנו (של ארה"ב - נ"ד)".

כוחות צה"ל פועלים בג'בליה (צילום: דובר צה"ל)
ממשיכים לחפש גופות חטופים. כוחות צה"ל בג'באליה | צילום: דובר צה"ל

הרננדס, אזרח מקסיקו שנחטף מהמסיבה ברעים, היה בן זוגה של שני לוק, שנחטפה אף היא מהמסיבה וגופתה הושבה לישראל לפני שבוע. גם יבלונקה נחטף מהמסיבה ברעים. ניסנבאום נחטף מאזור שדרות בזמן שהיה בדרכו לאוגדת עזה כדי לחלץ משם את נכדתו בת הארבע.

לפני שבוע חילצו כוחות הביטחון מאותו אזור בג'באליה את גופותיהם של שני לוק, יצחק גלרנטר, רון בנימין ועמית בוסקילה.