ראש הממשלה בנימין נתניהו שיגר היום (רביעי) מסר מצולם שבו התייחס למצב ברצועת עזה. "חיסול חמאס הוא צעד הכרחי כדי להבטיח ש'ביום שאחרי' לא יהיה בעזה אף גורם שיאיים עלינו", הסביר. לדבריו, "אין תחליף לניצחון הצבאי".

נתניהו הודה בקולו שאישר לגורמי הביטחון לאפשר לעזתים מקומיים, שאינם מזוהים עם חמאס, להשתלב בניהול האזרחי של חלוקת המזון בעזה. "הניסיון הזה לא צלח, כיוון שהחמאס איים עליהם ואף פגע בכמה מהם כדי להרתיע אחרים", הסביר.

"עד שלא יהיה ברור שהחמאס לא שולט צבאית בעזה, שום גורם לא יהיה מוכן לקבל על עצמו את הניהול האזרחי על עזה מחשש לשלומו", הוסיף. "לכן, הדיבורים בעניין 'היום שאחרי', כשחמאס נשאר על כנו, הם יישארו רק דיבורים - ריקים מתוכן".

עזתים חוזרים לבתיהם בזייתון אחרי נסיגת צה"ל
נתניהו: "אנחנו עוסקים בניסיונות שונים להביא פתרון לבעיה של ניהול עזה"

ראש הממשלה המשיך: "בניגוד לנטען, זה חודשים אנחנו עוסקים בניסיונות שונים להביא פתרון לבעיה המורכבת הזו. חלק מהניסיונות סמויים מן העין וטוב שכך. זה חלק ממטרות המלחמה שהגדרנו, אנחנו נחושים להשיג גם אותו".

לדברי נתניהו, "ש תחליף אחד לניצחון - תבוסה. תבוסה צבאית ומדינית, תבוסה לאומית. הממשלה בראשותי לא תסכים לכך".

הלחימה ברחבי הרצועה

נתניהו תיאר את הקרבות שנערכים ברצועת עזה. "כוחותינו נלחמים ברחבי הרצועה - בג׳באליה, בזייתון וברפיח", סיפר. "אנחנו עושים זאת תוך כדי פינוי האוכלוסייה האזרחית ותוך כדי מילוי המחויבות שלנו לצרכים ההומניטריים שלה. המאמצים האחראים שלנו נושאים פרי. הקטסטרופה ההומניטרית שדיברו עליה לא התממשה, היא גם לא תתממש".

פעילות כוחות צה"ל במזרח רפיח
נתניהו: "ממלאים אחר המחויבות שלנו לצרכים ההומניטריים בעזה". חיילים ברפיח

ראש הממשלה הוסיף שקרוב לחצי מיליון בני אדם כבר התפנו מאזורי הלחימה ברפיח. לפי דיווח בסוכנות הידיעות רויטרס, ישראל ביקשה ממצרים לפתוח את מעבר הגבול לעזתים, אך הבקשה נדחתה.