14 חיילים נפצעו, שישה מהם במצב קשה, מפגיעה ישירה של כטב"ם נפץ היום (רביעי) במרכז קהילתי מאוכלס בערב אל-עראמשה שבגליל המערבי. שני פצועים נוספים במצב בינוני, והשאר במצב קל. צוותי מד"א, יחד עם צוותי רפואה של צה"ל, פינו את הפצועים למרכז הרפואי לגליל בנהריה. ארבעה אזרחים נוספים פונו לבית החולים במצב קל.  

מדובר צה"ל נמסר כי החיילים נפצעו משיגורים של טילי נ"ט וכטב"ם שחצו משטח לבנון. משפחות הלוחמים עודכנו וצה"ל תקף את מקורות הירי. לפי ההערכות, הירי נעשה בתגובה על החיסולים שביצע צה"ל אתמול. המחבלים ירו לעבר הכוח ולעבר כוח החילוץ שהגיע להעניק טיפול רפואי לפצועים. 

בתיעוד של רגעי הפגיעה נראה כטב"ם הנפץ מתרסק ישירות על המתנ"ס שהיה מלא באנשים, מבלי שהופעלה התרעה. כחלק מניסיונות הפינוי, צה"ל פתח בירי ארטילרי לעבר גבול לבנון, ולמקורות הירי. במקביל, הירי מלבנון לעבר האזור נמשך, והופעלו כמה התרעות על ירי רקטות.

נוסף על מקורות השיגור, מטוס של חיל האוויר תקף מבנה צבאי שבו שהו מחבלים של חיזבאללה במרחב עייתא א-שעב שבדרום לבנון. מצה"ל נמסר כי "במהלך השעה האחרונה זוהו כמה שיגורים שחצו משטח לבנון לעבר מרחב ערב אל-עראמשה, צה"ל תקף את מקורות הירי".

הנזק מהפגיעה הישירה בערב אל-עראמשה
תיעוד הנזק מהפגיעה הישירה, ערב אל-עראמשה

חובש בכיר במד"א, אחמד עבד אל האדי, פרמדיקית מד"א רחל אלבו וחובש רפואת חירום ונהג במד״א אמיר טויל סיפרו: "הוציאו אלינו גבר כבן 30 עם חבלות בראש ובגפיים, הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים, הרדמנו והנשמנו אותו ופינינו אותו לבית החולים כשמצבו קשה".

חובשת רפואת חירום במד"א אגם מלכה, פרמדיק מד״א מימון גבאי וחובש בכיר ונהג במד"א דימיטרי גרפלד הוסיפו: "העבירו אלינו גבר כבן 30 בהכרה מלאה עם פצעי רסיסים, העברנו אותו לניידת טיפול נמרץ, הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים, ופינינו אותו לבית החולים כשמצבו קשה".

פגיעה ישירה בגליל
פגיעה ישירה בגליל, היום

אמש בשעות הערב נורו יותר מ-28 שיגורים לעבר הצפון תוך שעה. כ-15 שיגורים לגליל המערבי, ללא נפגעים או נזק. כיפת ברזל יירטה רקטה אחת. באזור מירון היו 8 שיגורים, ללא נפגעים או נזק – כיפת ברזל יירטה רקטה אחת. 5 שיגורים לקריית שמונה עם נזק לרכוש.

שני פעילי חיזבאללה חוסלו אתמול

תחילה חוסל מפקד גזרת החוף של הארגון, איסמאעיל יוסף באז - באמצעות כלי טיס בלתי מאויש במרחב עין בעאל שבלבנון - דרגתו מקבילה לדרגת אלוף-משנה. לפי צה"ל, הוא עסק בקידום ותכנון שיגורי רקטות וטילי נ"ט ובזמן המלחמה תכנן מתווי טרור.

מאוחר יותר בכפר דונין חוסל המחבל מחמד חסין מצטפא שחורי, מפקד יחידת הרקטות והטילים של הגזרה המערבית ביחידת רדואן של ארגון הטרור חיזבאללה. חסין שימש כאחראי לתכנון והוצאה לפועל של מתווי ירי רקטות רבים לעבר העורף הישראלי.