למרות התקיפה ברפיח שלשום שהובילה להרג של עשרות פלסטינים בלתי מעורבים, הפעולה ברפיח נמשכת. הפלסטינים דיווחו היום (שלישי) על פינוי של תושבים נוספים ממערב רפיח בעקבות התקדמות של כוחות צה"ל באזור. נזכיר כי תחילה פעל צה"ל בשכונות המזרחיות שקרובות יותר לגבול עם ישראל, אך תוכניות נוספות אושרו והפעולה התקדמה. בסוכנות הידיעות רויטרס דיווחו שעדי ראייה אמרו שטנקים של צה"ל הגיעו למרכז רפיח.

העזתים מתפנים ממערב רפיח
העזתים מתפנים ממערב רפיח

כוחות צה"ל נמצאים בפאתי מחנה הפליטים תל סולטאן, מצפון לעיר רפיח ובמקביל מתקדמים גם על ציר פילדלפי. שם מאתרים הכוחות מנהרות ומטפלים בהן. דובר צה"ל הודיע שארבע חטיבות של צה"ל פועלות ברפיח - 401 של השריון, חטיבת הנח"ל, חטיבה 12 וחטיבת ביסל"ח, שהצטרפה הלילה לרפיח.

מיקום התקיפה ביחס למרחב ההומניטרי (צילום: דובר צה"ל)
מיקום התקיפה ביחס למרחב ההומניטרי | צילום: דובר צה"ל

הבוקר דווח בחדשות ABC לגבי התקיפה ברפיח שגרמה למותם של עשרות בלתי מעורבים כי בישראל עדכנו את ממשל ביידן שההערכה היא שרסיס שפגע במכל דלק שעמד במרחק של כ-100 מטרים הצית את השרפה באוהלי העקורים. עם זאת, בדיווח מדגישים כי לפי שעה לארה"ב אין מידע שמאפשר לה לאשש או להפריך את המידע שהועבר לה מישראל. עוד נטען כי בבית הלבן ניסו להזהיר את ישראל מפני השלכות של תקיפה קרקעית נרחבת ברפיח.

התקיפה ברפיח (צילום: רויטרס)
השרפה שפרצה לאחר התקיפה ברפיח | צילום: רויטרס

אתמול עדכנו בצה"ל על כך שמנגנון התחקור המטכ"לי יתחקר את התקיפה ברפיח, בהנחיית הפרקליטה הצבאית הראשית, האלופה יפעת תומר ירושלמי.

"התקיפה לא בוצעה במרחב ההומניטרי, אליו צה"ל קרא לאוכלוסייה להתפנות", הדגישו בצבא. "האירוע מתוחקר בידי גוף עצמאי שאחראי על בחינת אירועים חריגים בלחימה. המנגנון מתחקר את הנסיבות למותם של אזרחים במרחב התקיפה. צה"ל מצר על כל פגיעה בבלתי מעורבים במסגרת הלחימה".