צה"ל אישר הבוקר כי חיסל מהאוויר אתמול (שלישי) מפקד שטח בכיר ביחידת "חזית הדרום" של חיזבאללה. מי שחוסל הוא המחבל חסין איבראהים מכי, שהיה אחראי לתכנון ולהוצאה לפועל של פעולות טרור רבות לעבר העורף הישראלי במהלך הלחימה, כך לפי צה"ל.

בצבא ציינו כי במסגרת תפקידו עסק בקידום פעולות שונות נגד העורף הישראלי וכן בעברו שימש מפקד גזרת החוף בארגון. "חזית הדרום" של חיזבאללה היא למעשה כמו פיקוד הדרום של ארגון הטרור, מה שמעיד על חשיבות החיסול. מכי הותקף בזמן שנסע ברכבו באמצעות כלי טיס של חיל האוויר, לאחר מעקב ומחקר הדוק של המודיעין.

בכיר חיזבאללה שחוסל בצור - חוסין מכי
חוסין מכי שחוסל באזור צור

בצה"ל פרסמו את תיעוד התקיפה ואמרו כי לא הייתה פגיעה בבלתי מעורבים. בערוץ אל-חדת' הסעודי דווח כי מכי, תושב הכפר בית יאחון, חוסל עם המאבטח שלו. החיסול הזה הגיע שעות אחרי שחיזבאללה שיגר נ"ט על אדמית והרג אזרח ישראלי.

האזרח הגיע מוקדם יותר אל החיילים כדי להביא להם תרומות ליום העצמאות. בשלב מסוים זיהה פגיעה במרחב, ועל הדרך ניסה לברר אם יש דרך לסייע. בארגון חיזבאללה זיהו אותו כאיש צבא ושיגרו טיל מונחה שפגע בו ישירות. גופתו הועברה למכון לרפואה משפטית.

בכיר חיזבאללה חוסיין מכי, מפקד כוח קודס מוחמד זאהד
בכיר חיזבאללה חוסיין מכי, מפקד כוח קודס מוחמד זאהדי רזא

הלילה התפרסמה תמונתו של בכיר חיזבאללה שחוסל לצד מפקד כוח קודס בסוריה ובלבנון, מוחמד זאהדי רזא, שחוסל גם הוא בדמשק בתחילת חודש אפריל. לצד התמונה צוין כי עמדו בקשר קרוב. לפי דיווחים בתקשורת הערבית, אותו מחבל שחוסל היה מפקד שטח בולט בכוח רדואן, יחידת העילית של חיזבאללה. יש מי שתיאר אותו "בנק מידע ענק" ו"זרוע חזקה" של מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה בסוריה. עוד נכתב כי בין היתר, ישראל רואה בו האחראי להתחמשות ולהצטיידות של מסדרון הברחת הנשק מאיראן דרך סוריה.