ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הערב (ראשון) לקראת חג הפסח למבוי הסתום בסוגית העסקה לשחרור חטופים ואמר כי בכוונת ישראל להגביר את הלחץ הצבאי והמדיני על חמאס. "זאת הדרך היחידה לשחרר את חטופינו ולהשיג את ניצחוננו", הכריז נתניהו.

נתניהו התייחס גם ללחץ המופנה כלפי הממשלה להגיע לעסקה לשחרור חטופים וטען כי ארגון הטרור הוא זה שמונע את העסקה. "כל ההצעות לשחרור חטופינו נדחו על הסף על ידי החמאס. במקום לסגת מעמדותיו הקיצוניות, הוא בונה על פילוג בתוכנו, הוא שואב עידוד מהלחצים שמופנים כלפי ממשלת ישראל", מסר. לדבריו, כתוצאה מכך חמאס "רק מקשיח את תנאיו לשחרור חטופינו".

"133 אחינו ואחיותינו עדיין כלואים בתופת של החמאס. כבר שחררנו 124 מחטופינו ואנחנו מחויבים להשיב את כולם הביתה - את החיים ואת החללים כאחד", הוסיף נתניהו. "מדינת ישראל חזקה, צבא ההגנה לישראל חזק - הן בהגנה והן בהתקפה. אויבינו לא יוכלו לנו, אנחנו נוכל להם".

ראש הממשלה בנימין נתניהו (צילום: לע"מ)
ראש הממשלה בנימין נתניהו | צילום: לע"מ

"ומה לא נשתנה הלילה הזה? שבכל דור ודור קמים עלינו לכלותינו, והקדוש ברוך הוא מצילנו מידם. גם הפעם נגבר על מבקשי נפשנו - בזכות האמונה של עמנו, התעוזה של לוחמינו והאחדות בתוכנו", אמר נתניהו בהצהרה המצולמת. "בליל הסדר הזה ניצבים לנגד עינינו חטופינו בשבי החמאס. הסבל שלהם והסבל של משפחותיהם קורע את ליבנו ורק מחזק את נחישותנו להשיבם".

נתניהו הזכיר גם את החללים שנפלו במלחמה ואת הלוחמים הפוצעים והוסיף: "אני מצדיע ללוחמינו הגיבורים שנלחמים בכל החזיתות - ביבשה, בים ובאוויר. אני מחבק את אחיי ואחיותיי למשפחת השכול, שאיבדו את היקר מכל".