עימותים פרצו אמש (שני) בין מתנחלים לפלסטינים בסמוך לעיירה עקרבה שמדרום-מזרח לשכם. שני פלסטינים נהרגו בעימותים. צה"ל והמשטרה מתחקרים את המקרה.

העימותים החלו בסביבות השעה 18:30 בערב. לפי צה"ל, התקבל דיווח על תקיפת רועי צאן יהודים בשטחים פתוחים ליד ההתנחלות גיתית שבקרבת עקרבה. כוח צה"ל ששהה במחסום סמוך הגיע למקום, ובמקביל הגיעו גם הרבש"צים האזוריים ומתנחלים נוספים.

הכוח ירה באוויר כדי להפריד בין המתנחלים לפלסטינים שהתעמתו אלה עם אלה, תוך כדי זריקת אבנים. לפי הצבא, אחרי הירי העימותים פסקו והכוח הסתובב כדי לעזוב את המקום ולחזור למחסום.

אז שמעו החיילים כמה יריות וקיבלו דיווח על פצועים פלסטינים. הם חזרו לזירת העימות וראו שני פלסטינים שרועים על הקרקע. שוטרים הגיעו למקום אחרי שהמתעמתים התפזרו ופתחו בחקירה.

בימים האחרונים אירעו כמה תקיפות אלימות של מתנחלים בכפרים פלסטיניים ביהודה ושומרון. התקיפות התרחשו בעקבות רצח הנער בנימין אחימאיר בן ה-14 ביום שישי בבנימין.

מדובר צה"ל נמסר: "מוקדם יותר התקבל דיווח על חשוד פלסטיני שתקף רועה צאן יהודי במרחב גיתית שבחטיבת הבקעה והעמקים. במקום התפתח עימות אלים בין פלסטינים לאזרחים ישראלים. כוחות צה"ל קפצו לנקודה ופעלו על מנת לפזר את העימות. במהלך האירוע נהרגו שני פלסטינים, מתחקיר ראשוני עולה כי לא על ידי כוח צה"ל. צה"ל ומשטרת ישראל מתחקרים את האירוע".