שני שוטרים נפצעו בינוני ושניים נפצעו קל בפיגוע דריסה הלילה (בין שלישי לרביעי) ליד כוכב יאיר שבשרון. מחקירת האירוע עולה כי המחבל, תושב טירה בן 26, דרס שוטרים שעמדו בחסימה סמוך ליישוב. הוא המשיך בנסיעה למחסום תאנים, יצא מהרכב וניסה לדקור מאבטחים - עד שחוסל במקום.

לאחר כשעה מתחילת האירוע, המשטרה עדכנה כי הוא הסתיים ונשלל החשד לסייען נוסף. משפחת הנהג שדרס את השוטרים טענו כי התריעו מראש שיש לו לקות נפשית, וכי הוא עלול לפגוע בעצמו או באחרים. לטענת המשפחה, כ-10 דקות לפני הפיגוע, אחיו של המחבל יצר קשר עם מוקד 100 של המשטרה, ודיווח שאחיו נמצא בהתקף פסיכוטי ומאיים להתאבד. האח, בן 26 תושב טירה, לקח את הרכב של אחותו ויצא מהבית.

זירת הפיגוע ליד כוכב יאיר
מזירת הפיגוע. צילום: רשתות חברתיות לפי סעיף 27 א'

הדיווח הראשוני על הפיגוע התקבל סביב השעה 2:00 בלילה. צוותי מד"א שהגיעו למקום העניקו לפצועים טיפול רפואי ופינו אותם לבתי החולים מאיר ובילינסון. אחד מהשוטרים נפצע קשה בפיגוע ופונה לבית החולים בילינסון, שם מצבו השתפר. שני הפצועים בינוני, גבר בן 24 וגבר בן 46 - סובלים מחבלות בראש ובגפיים, אך מצבם יציב.

מפקד מחוז מרכז, ניצב אבי ביטון, קיים הערכת מצב מיוחדת בזירת הפיגוע והטיל את החקירה על ימ"ר מרכז. "מדובר במחבל תושב טירה בן 26 שהגיע עם רכבו, דרס שני שוטרים של תחנת טירה ו-2 שוטרות מג"ב", מסר ביטון בזירה. "הוא המשיך בנסיעה למעבר תאנים, יצא מהרכב לכיוון המאבטחים כשבידו סכין. המאבטחים היו עירניים, חתרו למגע - וחיסלו את המחבל. האירוע הסתיים".

הפיגוע הלילה מצטרף לפיגועים נוספים שהתרחשו בשבוע האחרון בבקעה ובבאר שבע. ביום חמישי האחרון, מחבל פתח באש לעבר כמה רכבים ישראלים שנסעו על כביש 90 סמוך לעוג'ה. צוותי מד"א טיפלו ב-3 פצועים ובהם: גבר כבן 30 במצב קשה עם פצעי ירי בגפיים, צעיר כבן 21 במצב קל עם פציעה דומה ונער כבן 13 במצב קל עם פציעות רסיסים בפנים. כל הפצועים פונו לבתי חולים בירושלים. המחבל המשיך לירות לעבר אוטובוס תלמידים ממוגן - הילדים לא נפגעו ופונו מהמקום.

בתחילת השבוע, מחבל מרהט הגיע בשעות הבוקר המוקדמות לתחנה המרכזית בבאר שבע - ודקר קצין צה"ל שנכח במקום. המחבל חוסל לאחר שניסה לדקור עוברי אורח נוספים, והקצין פונה במצב קל להמשך טיפול בבית החולים סורוקה.