צה"ל עדכן היום (שבת) על הימשכות הלחימה ברצועת עזה. לוחמי צוות הקרב של חטיבה 460 פשטו על תשתיות טרור ומתחמי לחימה בפאתי העיר ג'באליה. במתחם לחימה שמצאו נתקלו בחוליות מחבלים, וחיסלו אותם בסיוע טנקים ותקיפות מהאוויר.

במהלך הפעילות באזור איתרו הלוחמים והשמידו מחרטה לייצור אמצעי לחימה ורקטות ארוכות טווח. עוד נמצאו רימונים, פצצות נפץ, טלפונים ומחשבים. ביממה האחרונה פעלו שם גם לוחמי חטיבת הצנחנים, חיסלו כמה מחבלים ואיתרו נשקים.

מחרטה לייצור טילים שאותרה על ידי כוחות צה"ל (צילום: דובר צה"ל)
מחרטה לייצור כלי נשק, ג'באליה | צילום: דובר צה"ל

במזרח רפיח פועלים צוותי הקרב של חטיבות גבעתי, 401 וקומנדו. באחת ההיתקלויות במרחב, כוחות צוות הקרב של חטיבת גבעתי זיהו וחיסלו מחבל חמוש ב-RPG במבנה סמוך לכוחות. בוצעו גם פשיטות ממוקדות ואותרו אמצעי לחימה, ביניהם משגרים.

מוקדם יותר חוסל פעיל "מרכזי" בגי'האד האיסלאמי, בתקיפה של כלי טיס של חיל האוויר. לפי צה"ל, הוא שימש כאחראי הלוגיסטיקה בחטיבת רפיח של הארגון, ובמסגרת תפקידו היה אמון על הכנת האויב לקראת התמרון הצה"לי באזור.

מדים צבאיים של חמאס (צילום: דובר צה"ל)
מדים צבאיים של חמאס שאותרו ברצועה | צילום: דובר צה"ל
מטענים וחומרים לבניית מטענים (צילום: דובר צה"ל)
אמצעי לחימה וחומרי נפץ, ג'באליה | צילום: דובר צה"ל

בנוסף, לוחמי צוות הקרב של חטיבה 7 השמידו משגר רקטות טעון וניהלו מספר קרבות עם מחבלים שירו לעברם, המחבלים חוסלו. צוות הקרב של חטיבה 460 איתרו כמה פירים, חיסלו מחבל חמוש ב-RPG בקרבת הכוחות ואיתרו מספר מטענים במרחב.

במרכז הרצועה, כוחות אוגדה 99 חיסלו כמה מחבלים, בין היתר באמצעות סיוע אווירי. לוחמים מיחידה 414 זיהו מחבלים לאחר שירו לעבר כוחות RPG. הכוח הכווין כלי טיס שתקף את המבנה בו היו המחבלים וחיסל אותם. סך הכול ביממה האחרונה תקף חיל האוויר יותר מ-70 מטרות.