עדכונים בולטים

23:29 - אזעקות ברמות נפתלי

22:10 - רקטה שוגרה לסעד שבעוטף עזה ונפלה בשטח פתוח - אין נפגעים או נזק 

21:30 - הלחימה בגבול הצפון: צה"ל לוחץ לצאת למהלך צבאי נרחב 

בפיקוד הצפון מבצעים קרב הגנה, דבר ששוחק ומתסכל את הצבא ולא מביא להכרעה, ולכן בצה"ל רוצים לראות כניסה למהלך גדול יותר בצפון, כך פרסם ניר דבורי הערב ב"מהדורה המרכזית". בצל התסכול של התושבים שלא נמצאים בבתים כבר קרוב לשמונה חודשים, בצה"ל דוחפים לפעולה שמטרתה לדחוק את חיזבאללה למרחק מהגדר.

ההכנות כבר הושלמו, הן מבחינת התוכניות המבצעיות והן בהיבט של אימון הכוחות, אבל בסוף ההחלטה היא של הקבינט לגבי העיתוי ונפח הפעולה. פעולה נרחבת עשויה להביא למלחמה כוללת, ויש שורה של שיקולים במקביל כמו המערכה בעזה וההבנות עם האמריקנים.

21:00 - חמאס בהודעה רשמית: לא נקיים מו"מ כל עוד המלחמה נמשכת

חמאס בהודעה רשמית בתגובה על ההצעה החדשה לעסקת חטופים: "מוכנים להגיע להסכם כולל, גם בנוגע לחטופים ולעסקת חילופים אם ישראל תעצור את המלחמה".

19:00 - הצבא וכוחות ביטחון נוספים ביצעו מארבים, מעצרים ומעקב מודיעיני בגדר התפר ביו"ש

הצבא הודיע כי הגביר את פעילותו במרחב שבין גדר התפר לטולכרם. "כוחות צה״ל, בשיתוף פעולה יחד עם כל כוחות הביטחון, ממשיכים לפעול כדי להגן על היישובים בגזרת יהודה ושומרון בדגש על יישובים הסמוכים לגדר התפר. הכוחות מציבים מארבים למחבלים ועוקבים מודיעינית אחר מבוקשים המתכננים לבצע פיגועים ועוצרים אותם. בנוסף, פועלים במחנות הפליטים ובעומק הכפרים, נגד מחבלים, עוצרים מבוקשים ומחרימים אמצעי לחימה וכספי טרור".

18:50 - נתניהו וגלנט נועדו לראשונה מאז הצהרת גלנט לפני כשבועיים 

17:18 - גלנט למזכיר ההגנה האמריקני: "לא מתנגדים לפתיחת מעבר רפיח, אך לא נעביר את האחריות למחבלי חמאס"

15:15 - תיעוד מפעילות צוות הקרב של חטיבה 12 תחת אוגדה 162, שבה נפלו 3 לוחמי צה"ל

בתגובה על ירי נ"ט שנורה מתוך בית ספר של אונר"א לעבר הכוח, צוות הקרב של חטיבה 12 יצא לפעילות במתחם בית הספר שבו ממוקמים גם מסגד ומרפאה. במהלך סריקות במרחב, מטען בפיר ממולכד שהיה במרפאה אזרחית התפוצץ על הכוחות. כתוצאה מהפיצוץ נפלו שלושה לוחמים מגדוד 50 של חטיבת הנח"ל: סמ"ר אמיר גלילוב ז"ל, סמ"ר אורי בר אור ז"ל וסמ"ר עידו אפל ז"ל.

אמיר גלילוב ז"ל, אורי בר אור ז"ל ועידו אפל ז"ל (צילום: דובר צה"ל)
סמ"ר אמיר גלילוב ז"ל, סמ"ר אורי בר אור ז"ל וסמ"ר עידו אפל ז"ל | צילום: דובר צה"ל

במהלך הפעילות נמצאו אמצעי לחימה רבים בהם נשק, רימונים ומדי אויב. הכוחות איתרו פירים המובילים לרשת מנהרות רחבה בתוך כיתות הלימוד בבית הספר.

תצלום אווירי של המרחב בו נלחמו צק״ח 12 (צילום: דובר צה"ל)
תצלום אווירי של המרחב בו נלחמו צק״ח 12 | צילום: דובר צה"ל
פירים שאותרו במרחב (צילום: דובר צה"ל)
פירים שאותרו במרחב | צילום: דובר צה"ל

14:50 - דיווחים בג'נין: פעילות של כוחות צה"ל באור יום

הפלסטינים מדווחים על נוכחות של צלפים באזור בית החולים אל-אמל בג'נין במטרה להגיע למבוקש. עוד מדווח על ירי ברחוב אבו בקר בעיר וכמה פצועים בעקבות הירי. 

פירים שאותרו במרחב (צילום: דובר צה"ל)
פירים שאותרו במרחב | צילום: דובר צה"ל

13:05 - אזעקה במתת שבגליל העליון

12:46 - חשד לחדירת כלי טיס עוין בגליל העליון. בצה"ל עדכנו כי מדובר בזיהוי שווא

12:43 - דיווחים באיראן: "ישראל שלחה לטהראן מסרים והציעה להגיע לפשרה בנוגע לעזה כדי להימנע מתגובה על התקפת השגרירות האיראנית בדמשק"

סוכנות הידיעות האיראנית תסנים ציטטה את אמיר עלי חאג'יזאדה, מפקד חיל האוויר של משמרות המהפכה, שטען כי "ישראל שלחה לטהראן מסרים דרך מצרים והציעה להגיע לפשרה בנוגע לעזה במטרה להימנע מתגובה על המתקפה על השגרירות האיראנית בדמשק".

12:26 - אזעקות נוספות מחשד לחדירת כלי טיס עוין בגליל העליון: פיקוד העורף עדכן כי מדובר בזיהוי שווא

12:18 - חשד לחדירת כלי טיס עוין בשורת יישובים בגליל העליון: הכטב"ם יורט על ידי כיפת ברזל. אין נפגעים

11:36 - דובר צה"ל מאשר: טיל שיוט שהגיע מכיוון מזרח יורט

אחרי האזעקות בדרום הגולן, דובר צה"ל אישר כי טיל שיוט שהגיע מכיוון מזרח יורט. בהמשך לאזעקה במרגליות, נמסר כי יורטה מטרה אווירית חשודה שחצתה מלבנון. בשני המקרים לא דווח על נזק או נפגעים.

11:20 - האזעקות בדרום הגולן: נבדק חשד שטיל שיוט שוגר מעיראק - ויורט

10:44 - אזעקה במרגליות שבגליל העליון

10:25 - מטוסי קרב תקפו בעזה יותר מ-50 מטרות ביממה 

מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו מאז אתמול יותר מ-50 מטרות ברחבי רצועת עזה. כוחות של אוגדה 98 ממשיכים לפעול בלב מחנה ג'באליה שבצפון רצועת עזה. בפעילות צוות הקרב של חטיבה 7 איתרו הלוחמים אמצעי לחימה, בהם רובי קלאצ'ניקוב ומחסניות, וחיסלו בירי טנקים מחבלים שהתקרבו לעברם. בתקרית אחרת, הכוחות בג'באליה זיהו שני מחבלים יוצאים ממבנה שממנו נורה ירי לעבר הלוחמים. כלי טיס תקף וחיסל את המחבלים.

במקביל, אוגדה 99 בהובלת צוות הקרב החטיבתי 679 ממשיכים לפעול במרכז הרצועה ואיתרו מחסן אמצעי לחימה במרחב. כמו כן, כוחות אוגדה 162 ממשיכים לפעול באזור רפיח שבדרום הרצועה. באחת ההיתקלויות, צוות הקרב של חטיבת גבעתי זיהה שלושה מחבלים שירו לעבר הכוחות, ומטוס קרב של חיל האוויר תקף וחיסל את המחבלים. גם צוותי הקרב של חטיבת הנח"ל וחטיבה 12 איתרו ביממה האחרונה תשתיות טרור ואמצעי לחימה רבים, בהם עמדות נ"ט, פירי מנהרות, מחסן אמצעי לחימה ומטענים.

אמצעי לחימה שצה״ל איתר במרכז הרצועה (צילום: דובר צה"ל)
משגר שאותר בעזה | צילום: דובר צה"ל

08:38 - אזעקות בדרום רמת הגולן מחשש לחדירת כטב"ם

אזעקות הופעלו באבני איתן, אלי עד, כפר חרוב, מיצר, אזור התעשייה בני יהודה, בני יהודה וגבעת יואב, חספין, נוב, נטור, אפיק, מבוא חמה, גשור, נאות גולן ורמת מגשימים שבדרום רמת הגולן מחשש לחדירת כטב"ם.

07:37 - דיווחים: משאיות הותקפו אתמול בסוריה, ישראל סיכלה העברת אמל"ח מתקדם 

התקיפה המיוחסת לישראל אמש באזור חומס שבמערב סוריה הייתה נגד משאיות שנצפו בוערות. לפי הדיווחים, סוכלה העברת אמצעי לחימה ונשק מתקדמים לחיזבאללה 

פעילות כוחות צה"ל ברצועת עזה (צילום: דובר צה"ל)
תיעוד מפעילות צה"ל בעזה | צילום: דובר צה"ל

 

06:00 - הותרו לפרסום שמותיהם של שלושה חללי צה"ל; שלושה לוחמים נוספים נפצעו קשה בקרבות

דובר צה"ל התיר לפרסום את שמותיהם של שלושה חללי צה"ל - אחד מהם, סמ"ר ידידיה אזוגי ז"ל, בן 21 מהיישוב רבבה, לוחם בגדוד 101 שבחטיבת הצנחנים, נפל בקרב בצפון רצועת עזה. השניים האחרים, סמ"ר אליה הלל ז"ל, בן 20 מתל ציון, לוחם בגדוד נחשון שבחטיבת כפיר, וסמ"ר דייגו שוישה הרסאג' ז"ל, בן 20 מתל אביב, לוחם בגדוד נחשון שבחטיבת כפיר - נהרגו בפיגוע הדריסה ליד שכם.

ידידיה אזוגי, לוחם שנפל בקרב בצפון הרצועה (צילום: דובר צה"ל)
סמ"ר ידידיה אזוגי ז"ל | צילום: דובר צה"ל
אליה הלל, לוחם נפל בפיגוע דריסה בשכם (צילום: דובר צה"ל)
סמ"ר אליה הלל ז"ל | צילום: דובר צה"ל

בקרב בו נפל סמ"ר ידידיה אזוגי ז״ל, נפצע קשה לוחם מגדוד 101 שבחטיבת הצנחנים. בנוסף, שני לוחמים מגדוד 601 של חיל ההנדסה הקרבית נפצעו קשה בקרב בדרום רצועת עזה.

01:53 - סנטקום: השמדנו שני משגרי טילים ושני כטב"מים, החות'ים ירו שני טילים בליסטיים

יממה לא שקטה בים סוף: מפיקוד המרכז של צבא ארה"ב נמסר כי כוחות אמריקניים השמידו בהצלחה שני משגרי טילים באזורים שנשלטים בידי החות'ים בתימן. בנוסף, השמידו הכוחות שני כטב"מים מעל ים סוף. במקביל, החות'ים שיגרו שני טילים בליסטיים נגד ספינות.