דובר צה"ל התייחס הלילה (בין ראשון לשני) לדיווחים הפלסטיניים על גל תקיפות נרחב באזור רפיח. בהודעה שפרסם דו"צ, נכתב כי כלי טיס תקפו מתחם של חמאס ברפיח שבו שהו מחבלים בכירים של ארגון הטרור. מאוחר יותר, אישר צה"ל כי בתקיפה, שבוצעה בשיתוף השב"כ, חוסל המחבל יאסין רביע, ראש מטה הגדה של ארגון הטרור חמאס והמחבל ח'אלד נג'אר, בכיר נוסף במטה הגדה. 

תקיפה ברפיח
תקיפה ברפיח

לפי הפלסטינים התקיפה גרמה לשרפה במתחם של אוהלי מפונים וכתוצאה מכך נהרגו לטענתם כ-35 בני אדם ועשרות נפצעו. לפי הדיווחים, מרבית הנפגעים לא היו כתוצאה מהתקיפה - אלא בגלל האש שאחזה באוהלים. מדובר צה"ל נמסר כי הדיווחים מוכרים ונמצאים בבדיקה.

התקיפה התרחשה 3 ימים לאחר צו בית הדין בהאג המורה לישראל לעצור כל פעולה ברפיח שעלולה להביא "להשמדה מלאה או חלקית של העם הפלסטיני". התקיפה בוצעה במרחב תל אלסלטאן שבצפון-מערב העיר, על בסיס מודיעין מדויק. בצה"ל הדגישו כי מטה הגדה בחמאס (שהעומד בראשו חוסל) אחראי על הכוונה, מימון ותמיכה בהוצאת פיגועים בשטחי יהודה ושומרון ובפנים הארץ.

תקיפה ברפיח
תקיפה ברפיח
 
 
המחבל יאסין רביע ניהל את כלל המערכים הצבאיים של מטה הגדה של חמאס, עסק בהעברת כספים למטרות טרור והכווין פיגועים של פעילי חמאס ביהודה ושומרון. יאסין ביצע בעברו מספר פיגועים רצחניים, בהם פיגועים בשנים 2001 ו-2002 בהם נהרגו חיילי צה"ל.
 
המחבל ח'אלד נג'אר, בכיר במטה הגדה, הכווין פיגועי ירי ומתווי טרור נוספים ביהודה ושומרון, ועסק בהעברות כספים שיועדו לטרור עבור חמאס ברצועת עזה. בעברו, ביצע נג'אר מספר פיגועים בהם נרצחו אזרחים ישראלים ונהרגו ונפצעו חיילים נוספים.
יאסין רביע, ראש מטה הגדה של חמאס שחוסל בתקיפת צה"ל
יאסין רביע, ראש מטה הגדה של חמאס שחוסל בתקיפת צה"ל ברפיח
ח'אלד נג'אר, בכיר מטה הגדה של חמאס שחוסל בתקיפה
ח'אלד נג'אר, בכיר מטה הגדה של חמאס שחוסל בתקיפה

הודגש כי הפעולה בוצעה בהתאם לדין הבין-לאומי, באמצעות חימוש מדויק ועל בסיס מודיעין מקדים לפיו המחבלים עושים שימוש במרחב. כמו כן, בהודעת דובר צה"ל נכתב כי מוכרת הטענה שכתוצאה מהתקיפה, ומשריפה שהתלקחה במקום, נפגעו מספר בלתי מעורבים - וכי האירוע נמצא בבדיקה.