23:30 - נתניהו וסאליבן נפגשו ודנו בהמשך המלחמה בעזה

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש עם היועץ לביטחון לאומי של ארה"ב ג'ייק סאליבן בירושלים. השניים דנו בהמשך המלחמה בעזה ובלחימה ברפיח באאופן ממוקד, במאמץ להשבת החטופים ובנעשה בגזרה הצפונית.

20:22 - גנץ באולטימטום לנתניהו: "תוכנית פעולה חדשה עד 8.6 או שנפרוש מהממשלה"

יו"ר המחנה הממלכתי השר בני גנץ נשא הערב (שבת) הצהרה לתקשורת בכפר המכבייה. בהצהרתו סקר גנץ את תחילת המלחמה, את כניסת מפלגתו לממשלה, והתייחס להחלטות שהתקבלו בקבינט המלחמה. בהצהרתו תקף גנץ: "בתקופה האחרונה דבר מה השתבש. החלטות חיוניות לא התקבלו. מעשים מנהיגותיים הנדרשים כדי להבטיח ניצחון לא נעשו". 

לכתבה המלאה - לחצו כאן

19:10 - צה"ל: 10 שיגורים לגליל המערבי, מטוסי קרב תקפו בדרום לבנון

בהמשך להתרעות על חדירת כלי טיס עוין בגבול הצפון, עדכן דובר צה"ל כי "האירועים הסתיימו" וכי לא דווח על נפגעים או נזק. בצה"ל אישרו כי כטב"ם נפץ נפל באזור קיבוץ יפתח שבאצבע הגליל, לא היו נפגעים. בנוסף, זוהו 10 שיגורים לעבר הגליל המערבי, חלקם נפלו בשטחים פתוחים, לא היו נפגעים. דובר צה"ל ציין בנוסף כי מטוסי קרב תקפו מוקדם יותר תשתיות טרור ומבנים צבאיים של חיזבאללה באזורים עייתא א-שעב, אל עדייסא, עיתרון ורמיה שבדרום לבנון.

18:52 - שוב אזעקות בגליל העליון

אזעקות המתריעות על חדירת כלי טיס עוין הופעלו ביישובים אביבים, יראון וברעם שבגליל העליון.

18:20 - קרובי חטופים מחוץ לקריה: "נתניהו תוקע מקלות במשא ומתן משיקולים פוליטיים"

יממה אחרי השבת גופותיהם של יצחק גלרנטר, שני לוק ועמית בוסיקלה, ועל רקע המבוי הסתום במגעים לעסקה מול חמאס, מסרו נציגי משפחות חטופים הצהרה לתקשורת בשער בגין בבסיס הקריה בתל אביב. עינב מוזס אורבך, כלתו של גדי מוזס השבוי ברצועת עזה, תקפה את ראש הממשלה בנימין נתניהו: "ממשלתו ויתרה על החטופים. דמם על ידי נתניהו וכל מי שמשתף איתו פעולה. זה פשע נגד אזרחים. הדרך היחידה להציל את כל החטופים היא באמצעות הפסקת המלחמה כחלק מחתימה על מתווה כולל לעסקה. ישראל מסוגלת להתמודד עם זה ביטחונית. חברי קבינט המלחמה - עצרו את הרחבת הפעולה ברפיח, ותביאו עסקה עכשיו".

יהודה כהן, אביו של נמרוד כהן: "אנחנו אומרים לקבינט המלחמה: חייבים להחזיר את כולם עכשיו. חייבים להציל מיידית את כל החטופים שעדיין בחיים ולהביא לקבר ישראל את החללים. הדרך היחידה לעשות זאת היא באמצעות עסקה. שמענו את דבריו הברורים של שר הביטחון יואב גלנט על סירובו השיטתי של נתניהו לקדם תוכנית ליום שאחרי הכוללת חלופה שלטונית לחמאס. כשנתניהו לא מקדם את החלפת שלטון החמאס, הוא מחזק את חמאס כפי שחיזק אותו כל השנים".

יפעת קלדרון, בת דודו של עופר קלדרון: "עצם הכניסה לרפיח מסכן את חיי החטופים, ומסכן עסקה שתחזיר אותם. העמקת הפעולה והסירוב של נתניהו לקדם תוכנית ליום שאחרי הם עדות להפקרה: ממשלת נתניהו לא תוכל יותר לטעון שמטרות המלחמה - החזרת החטופים ומיטוט חמאס - משתלבות זו בזו. הרחבת הפעולה ברפיח משמעותה הפקרת חטופים חיים".

עינב צנגאוקר, אימו של החטוף מתן צנגאוקר, פנתה לשרי המחנה הממלכתי בני גנץ וגדי איזנקוט: "נכנסתם לממשלה כדי להציל חיים, והנה, שבוע שלם לא דיברתם בישיבות הקבינט על החטופים. שמונה דקות הקדשתם לזה שלשום והמשך הדיון נקבע רק להערב. זאת בזמן שבני משפחותינו עוברים בשבי אונס, רעב והתעללות. מדוע אתם ממשיכים לאפשר לנתניהו לטרפד את המשא ומתן לעסקה? מדוע אינכם יוצאים לציבור, כפי שגלנט עשה? ומדוע תמכתם בכניסה לרפיח, כשאתם יודעים שזה מסכן עסקת חטופים ואת החטופים עצמם? אתם מנרמלים את ההפקרה ומשתפים איתה פעולה. אתם מספרים לעצמכם שאתם משפיעים, אבל במבחן התוצאה החטופים לא כאן, ואנחנו מקבלים רק ארונות. חובתכם המוסרית היא להזיז בדחיפות את נתניהו מהשלטון, כי הוא מפקיר את החטופים למותם".

17:28 - התפוצץ כטב"ם במרחב מרגליות, רצף אזעקות בגליל המערבי ובגליל העליון

צה"ל הודיע כי כטב"ם התפוצץ במרחב מרגליות שבאצבע הגליל, לא דווח על נפגעים. בנוסף, בשל חשש לחדירת כלי טיס: רצף אזעקות נשמע ביישובים בגליל, ובהם קריית שמונה, מטולה, דוב"ב וסאסא.

17:00 - דובר צה"ל: נמשכת הפעילות במזרח רפיח, חוסלו כ-50 מחבלים 

צה"ל פתח במהלך היום בכמה פשיטות ממוקדות על תשתיות טרור במזרח רפיח. על פי הודעת הצבא, לוחמי צוות הקרב של חטיבה 401 בפיקוד אוגדה 162 העמיקו את הפשיטה במזרח העיר, ובמהלך הפעילות חיסלו כ-50 מחבלים ואיתרו עשרות פירי מנהרות שנמצאות בתהליך חקר והשמדה. "עד כה הושמדו מאות תשתיות טרור, ובהם אתרי ייצור אמצעי לחימה ואתרי שיגור מוכנים לירי".

פשיטות ממוקדות על תשתיות טרור במזרח רפיח (צילום: דובר צה"ל)
פשיטות ממוקדות על תשתיות טרור במזרח רפיח | צילום: דובר צה"ל

 

טיל נ"ט שנמצא ברפיח (צילום: דובר צה"ל)
טיל נ"ט שנמצא ברפיח | צילום: דובר צה"ל

 

16:03 - אזעקות באזור אשקלון ובעוטף, דיווח על כמה יירוטים

15:55 - חשש מחדירת כלי טיס עוין בגליל העליון

15:00 - 80 צה"ל: 80 מחבלים חוסלו עד כה במזרח רפיח

צה"ל על הפעולה במזרח רפיח: עד כה חוסלו יותר מ-80 מחבלים, בפשיטות ממוקדות אותרו עשרות רובים, רימונים, מחסניות, טילי נ"מ וכן תשתיות תת-קרקע. סך הכול הושמדו עשרות תשתיות טרור באזור בסיוע אווירי.

14:25 - דיווח: רכב הותקף סמוך למחסום של צבא סוריה, בגבול לבנון

ערוץ אל-חדת' הסעודי דיווח כי הרכב שהותקף היה ליד מחסום של דיביזיה 4 של צבא אסד, בגבול עם לבנון. התקיפה הזו בצד הסורי אירעה אחרי שאתמול חוסל בגבול לבנון-סוריה שרחביל עלי א-סיד, בכיר בארגון הטרור הג'מאעה האסלאמית שעבד בשיתוף פעולה עם חמאס.

14:00 - התרעה מחשש לחדירת כלי טיס עוין בגליל העליון

אזעקות הופעלו במבואות חרמון, מלכיה, דישון, רמות נפתלי ויפתח בשל חשש מחדירת כלי טיס עוין.

13:00 - צה"ל תקף הלילה בלבנון, שני שיגורים לבירנית

צה"ל: מטוסי קרב תקפו במהלך הלילה משגר ומבנים צבאיים של חיזבאללה במרחבים כונין ואל-חיאם שבדרום לבנון. מוקדם יותר היום בוצע ירי ארטילרי להסרת איום במרחב ח'נין שבדרום לבנון. כמו כן, זוהו הבוקר שני שיגורים לעבר מרחב בירנית, אין נפגעים ולא נגרם נזק.

10:50 - דיווחים פלסטיניים: רכב הותקף במערב רפיח, יש הרוג

9:45 - דיווח: ישראל תקפה רוכב אופנוע בדרום לבנון

הערוץ הלבנוני אל-מאנאר דיווח על תקיפה ישראלית שכוונה לעבר רוכב אופנוע באזור א-נקורה שבדרום לבנון.

9:40 - צה"ל: הלחימה בג'באליה, במזרח רפיח ובמרכז הרצועה נמשכת

דובר צה"ל בהודעה על הימשכות הלחימה, שבמסגרתה הותקפו יותר מ-70 מטרות ביממה האחרונה: "בהיתקלות ברפיח חוסל מחבל חמוש ב-RPG, בוצעו כמה פשיטות ממוקדות ואותרו אמצעי לחימה ומשגר. חוסל פעיל מרכזי בג'יהאד האיסלאמי ששימש כאחראי הלוגיסטיקה באזור והכין כוחות אויב לקראת תמרון של צה"ל".

"בג’באליה חוסלו ביממה האחרונה כמה מחבלים סמוך לכוחות ואיתרו מספר נשקים מסוג קלאצ'ניקוב. לוחמים צה"ל השמידו משגר רקטות טעון וניהלו מספר קרבות עם מחבלים שירו לעברם, המחבלים חוסלו. כוחות נוספים איתרו כמה פירים, חיסלו מחבל חמוש ב-RPG בקרבת הכוחות ואיתרו מספר מטענים במרחב".

הלחימה בג'באליא, מזרח רפיח ומרכז הרצועה נמשכת (צילום: דובר צה"ל)
"יותר מ-70 מטרות הופצצו", עזה | צילום: דובר צה"ל

07:37 - אזעקות נוספות הופעלו בגליל העליון ובאצבע הגליל בשל חשד לחדירת כלי טיס עוין

07:22 - אזעקות נוספות הופעלו בגליל העליון ובאצבע הגליל בשל חשד לחדירת כלי טיס עוין

07:14 - חשד לחדירת כלי טיס עוין לשורת יישובים בגליל העליון

היישובים בהם הופעלו אזעקות הם משגב עם, קריית שמונה, בית הלל, כפר יובל, מרגליות, מנרה, מעיין ברוך, כפר גלעדי, מטולה ותל חי.

0:40 - הודעה משותפת לדובר צה"ל ודוברות שב"כ: מטוס קרב ומסוק קרב של חיל האוויר תקפו מבנה ששימש כחמ"ל מבצעים של תשתית טרור בג'נין

בתקיפת צה"ל במחנה הפליטים ג'נין חוסל אסלאם ח'מאיסה, מבוקש מרכזי במחנה ג'נין שאחראי לשורה של פיגועים במרחב, בהם פיגוע ירי שבוצע בחרמש בחודש מאי אשתקד שבו נרצח מאיר תמרי ז"ל, ופיגוע נוסף בצומת אפס ביוני אשתקד שבו נפצעו ישראלים.

לפי הודעת דובר צה"ל, מטוס קרב ומסוק קרב של חיל האוויר בהכוונה מודיעינית של שב"כ תקפו מבנה ששימש כחמ"ל מבצעים של תשתית טרור בג'נין. במבנה הסתתרו כמה מחבלים, ביניהם מחבלים שהיו מעורבים בביצוע פיגועי ירי בגזרת ג'נין וכן תכננו לממש פיגועים נוספים בתקופה הקרובה. הפלסטינים דיווחו על שני הרוגים ושמונה פצועים.

23:29 - מטוס קרב תקף בג'נין 

דובר צה"ל עדכן כי מטוס קרב של חיל האוויר תקף בג'נין שבחטיבת מנשה.

21:44 - צה"ל מאשר - חוסל בכיר בארגון טרור בלבנון שעבד עם חמאס

צה"ל תקף וחיסל באמצעות כלי טיס במג'דל ענג'ר את המחבל שרחביל עלי א-סיד, בכיר בארגון הטרור הג'מאעה האסלאמית בלבנון. לפי הודעת צה"ל, שרחביל הוביל וקידם פיגועים משטח לבנון נגד ישראל.

21:28 - חמאס: המזח הצף בעזה לא אלטרנטיבה לפתיחת המעברים

ארגון הטרור בהצהרה רשמית: "דוחים כל נוכחות של כוח צבאי בשטחנו. המזח שהוקם בחופי הרצועה הוא לא אלטרנטיבה לפתיחת כל המעברים היבשתיים בפיקוח פלסטיני". 

21:24 - חמאס מאשר: מפקד הארגון בלבנון חוסל

אחרי החיסול בלבנון, סמוך לגבול עם סוריה - חמאס מאשרים בכרוז רשמי: מפקד הארגון בלבנון שרחביל א-סיד (אבו עמרו), מת בתקיפה ישראלית. 

19:48 - שריפות פרצו בעקבות הירי מלבנון

כוחות כיבוי אש פועלים בשעות האחרונות בכמה מוקדי שריפות, שפרצו עקב נפילות במרכז הגולן - באזור בית המכס וסמוך לקצרין. 

19:16 - דיווח: חוסל מנהיג שלוחה הלבנונית של חמאס בגבול סוריה-לבנון

הערוץ הלבנוני אל-מיאדין מפי מדווח מפי מקורות בחמאס: מנהיג בשלוחה הלבנונית של הארגון, שרחביל א-סיד, חוסל בעומק לבנון, סמוך לגבול עם סוריה

19:13 - אזעקה במטולה, חשד לחדירת כלי טיס עוין ביישובים רבים בצפון

התרעה על חדירת כלי טיס הופעלה ביישובים משגב עם, קריית שמונה, בית הלל, כפר יובל, מרגליות, מנרה, מעיין ברוך, כפר גלעדי, מטולה, תל חי, דפנה, שאר ישוב, שניר, קיבוץ דן, ע'ג'ר, הגושרים, כפר בלום, שמיר, כפר סאלד, להבות הבשן, עמיר, שדה נחמיה, גונן, נאות מרדכי, נווה זיו, עבדון ומנות.

18:48 - הותר לפרסום שמו של חלל צה"ל שנפל בצפון הרצועה

 נפל בקרב סמל בן אבישי, בן 20 מנהריה, חייל בפלוגת התקשוב של חטיבת הצנחנים