כוחות צה"ל ממשיכים בפעולות ברצועת עזה, ומכינים את התשתית להקמת בסיס מוצבים קדמי באזור מרכז הרצועה. בשבוע האחרון לוחמי צוות הקרב של חטיבה 401, יחד עם כוחות יהל"ם, טיהרו והשמידו יותר ממאה תשתיות טרור, כך עדכנו היום (חמישי) בדובר צה"ל. הגשר מעל הנחל ברצועה והשטח שנתפס על ידי צה"ל ומרגיז את חמאס - כל הפרטים.

מתחילת התמרון הקרקעי בצה"ל תפסו שטח של כמה קילומטרים במרכז הרצועה. באותו אזור יש מספר צירים שמאפשרים לכוחות הקרקעיים תנועה חופשית. ביתור הרצועה באותו האזור, לצפון ולדרום, מאפשר את שמירת הישגי הלחימה. בעזרת אותם צירים הכוחות משמידים תשתיות אויב, ומאפשרים את המאמץ ההומניטרי.

פעילות צק"ח נח"ל במסדרון מרכז הרצועה (צילום: דובר צה"ל)
מסדרון שבמרכז הרצועה | צילום: דובר צה"ל
 פירים שאותרו (צילום: דובר צה"ל)
פירים שאותרו במרכז הרצועה | צילום: דובר צה"ל

 

לפי הערכות, קרוב לאלף מחבלים חוסלו בשלושת החודשים האחרונים באותו האזור. המסדרון מאפשר לצה"ל להיאחז בשטח להמשיך בכיבוש מתמשך. באותו האזור הצבא נערך להקמת בסיס מוצבים קדמי, מהלך שמרגיז את האויב ונחשב להישג. צה"ל נערך להישאר באותו המסדרון לאורך זמן.

הגשר שהוקם - והתשתיות שהושמדו במבצע הלילי

בשבוע שעבר נכנסו במפתיע כוחות צה"ל למחנה הפליטים נוסיראת. הם חיסלו מחבלים חמושים והשמידו עשרות תשתיות טרור מעל ומתחת לקרקע. במבצע השתתפו כל זרועות צה"ל, שפעלו במשותף ביבשה, באוויר ובים. צה"ל תקף באזור בעקבות מידע מודיעיני על מנהרות הגנתיות שטרם טופלו, ושאפשרו את המעבר מנוסיראת לעיר עזה. 

כדי לממש את הפעולה הקימו הכוחות גשר על בסיס נחל עזה, שדרכו יכלו לתקוף מדרום לנחל. הכוחות חצו את הגשר וחיסלו עשרות מחבלים. שני מוצבי חמאס נפגעו, ו-5 מערכות תת-קרקע שונות. למעשה, באותו המבצע הושמד החלק המרכזי של תת-הקרקע שחיבר בין נוסיראת לעיר עזה.

בניית הגשר ההנדסי מעל נחל עזה וחצייתו  (צילום: דובר צה"ל)
לוחמי חטיבה 401 בגשר ההנדסי מעל נחל עזה | צילום: דובר צה"ל

בצה"ל מרגישים שהפעולה הזו פגעה במוטיבציה של האויב, ושהוא פחות מסתכן בפעולות נגד הכוחות באותו האזור.