דובר צה"ל התיר לפרסום הערב (שלישי) כי רס"ל (במיל') סאלם אלכרישאת, גשש בחטיבה הצפונית באוגדת עזה, נפל בקרב בצפון הרצועה. אלכרישאת, תושב אבו רובייעה בן 42, היה אב ל-12 ילדים, הצעיר שבהם בן שבועיים בלבד. הודעה נמסרה למשפחתו.

אלכרישאת שירת במג"ב ואחרי שחרורו עבד באבטחה. ב-7 באוקטובר הוא התגייס למילואים. בהודעת צה"ל נמסר כי הגשש נהרג בהיתקלות עם מחבלים בזמן פעילות של גדוד נצח יהודה באזור בית חאנון.

הגדוד פשט על האזור לפני כניסת החג והמשיך בפעילות גם במהלכו. בפעילות השמידו הלוחמים כמה תשתיות טרור ופירים. מוקדם יותר קיים מפקד הפיקוד האלוף ירון פינקלמן הערכת מצב עם הכוחות הלוחמים בשטח.

תיעוד פעילות גדוד "נצח יהודה" בבית חאנון (צילום: דובר צה"ל)
פעילות גדוד נצח יהודה באזור בית חאנון | צילום: דובר צה"ל

בצוהריים קרא דובר צה"ל בערבית אביחי אדרעי לתושבים בצפון רצועת עזה להתפנות מכמה אזורים בבית לאהיא, הסמוכה לגדר הגבול שבין הרצועה לישראל. הצבא מתכוון לפעול בעיר בשל שיגורי רקטות שבוצעו ממנה לאחרונה, ומההודעה מסתמן כי יפעל בארבעה אזורים בה (שמספרם 1778, 1774, 1761-1765). התושבים באזורים אלה התבקשו להתפנות מהם למען ביטחונם.

במקביל, סוכנות הידיעות AP פרסמה צילומי לוויין שבהם נראה מתחם אוהלים חדש שנבנה ליד ח'אן יונס, בדרום רצועת עזה. התמונות שצולמו על ידי חברת Planet Labs פורסמו על רקע דיווחים שצה"ל נערך למבצע קרקעי ברפיח.

תיעוד פעילות גדוד "נצח יהודה" בבית חאנון (צילום: דובר צה"ל)
תיעוד מפעילות לוחמי נצח יהודה בבית חאנון | צילום: דובר צה"ל

הלוויין תיעד את תחילת הקמת האוהלים במתחם ממערב לח'אן יונס לפני שבוע. בצילומים נוספים משלשום נראה שהמתחם התרחב ונוספו בו עוד אוהלים.

אתמול דווח בוול סטריט ג'ורנל כי המבצע הקרקעי ברפיח צפוי להימשך שישה שבועות לכל הפחות. עוד דווח כי בימים הקרובים יתמקדו בצה"ל בתכנון מוקפד של המבצע. ככל הנראה בשבועיים-שלושה הראשונים יתמקד צה"ל בפינוי האוכלוסייה האזרחית מהעיר וניצול הזמן למתן סיוע הומניטרי. בתום שלב זה, תצא לדרך הפעולה הצבאית המשמעותית בדרום הרצועה.