בבית החולים נקבע היום (ראשון) מותו של רס"ן (במיל') דור זימל ז"ל, סגן מפקד פלוגה בנח"ל, שנפצע בשבוע שעבר בתקיפת כטב"ם נפץ של חיזבאללה בגליל המערבי. זימל גויס למילואים ב-7 באוקטובר והיה אמור להתחתן בעוד חודש עם בת זוגו שיר. שלושה שבועות לאחר פרוץ המלחמה, הוא סיפר בריאיון לעופר חדד ועמליה דואק ב"מהדורת היום" על הצעת הנישואין המיוחדת לשיר, על התוכניות להתחתן לאחר השחרור ממילואים ועל האמונה שלו שדווקא מהרגעים הקשים עם ישראל יוכל לצמוח.

בריאיון, תיאר דור את הצעת הנישואין שתכנן במקביל לשירות מילואים בצפון הארץ. הוא סיפר שקיבל במתנה את טבעת האירוסין שנתרמה על ידי משפחתו של אדיר מסיקה ז"ל, שנרצח בפסטיבל נובה. אדיר המשיך את העסק המשפחתי של עיצוב תכשיטים, ולזכרו החליטה המשפחה להעניק טבעות אירוסין חינם לחיילים.

דור זימל ז"ל (צילום: דובר צה"ל)
רס"ן (מיל') דור זימל ז"ל | צילום: דובר צה"ל

"האמת שהכול היה מאוד ספונטני", סיפר אז. "תוך בערך ארבע וחצי שעות ובהתגייסות של אנשים מדהימים, ובראשם אלון מסיקה ומשפחת מסיקה היקרים מאוד, ארגנו הצעת נישואים ספונטנית שגם אם היה לוקח לי חצי שנה לבד, לא הייתי מצליח לארגן את זה ככה".

"אלון מסיקה, בחור מדהים מאבן יהודה ששכל את בנו באותה שבת שחורה במסיבת הנובה, פרסם פוסט בפייסבוק", תיאר דור. "כשחיברו אותי אליו כבר החלטתי שאני יוצא הביתה ושלחתי את אימא שלי לחפש טבעת בשביל שנקנה לשיר. בדרך קיבלתי טלפון ממישהו שחיבר אותי לאלון מסיקה שעובד בבורסה והוא החליט שהוא רוצה לתרום טבעת לזכרו של אדיר מסיקה, בנו שנרצח ביום שבת. הוא פרסם פוסט ומישהו שראה את זה חיבר אותו אליי".

דור זימל ז"ל בהצעת נישואין לארוסתו שיר
רס"ן (מיל') דור זימל ז"ל בהצעת הנישואין לבת זוגו שיר

כשיצא לחופשה של 20 שעות, החליט זימל לנצל את ההזדמנות כדי להציע נישואין לשיר. "האמת שלו הגיע כל הקרדיט, אבל זה באמת זה סיפור מטורף", היא סיפרה. "איך שכל הכוכבים באמת הסתדרו לכדי נקודה אחת, אבל זה מאוד אופייני לו ולאיך שאני מכירה אותו בארבע וחצי השנים שלנו ביחד. זה היה פשוט מדהים. לא חשדתי בכלום. זה סיפור מדהים לספר גם קדימה".

שיר תיארה את התחושות עם חזרתו של דור לחזית: "זה מאוד קשה, אבל זה נותן הרבה מאוד כוחות. זה נתן לי כוחות לכמה שעות קדימה ואפילו לשבוע קדימה. זה הרבה קושי אבל הרבה שמחה". דור, מצידו, הוסיף בחיוך: "חשוב להגיד שהיא אמרה לי כן למרות השפם, זה כבר לא מובן מאליו".

כשנשאל למתי מתוכננת החתונה, השיב דור: "אנחנו מכוונים לאפריל-מאי, בתקווה שהמלחמה תיגמר הרבה לפני. אני סטודנט באוניברסיטת רייכמן והמלחמה הזאת תפסה את כולנו ברגעים הזויים בחיים. אין מישהו שזה בא לו בתזמון מתאים. אבל הסיפור הזה של אנשים שהתגייסו מעכשיו לעכשיו בשביל לעזור - ומשפחת מסיקה שקמה משכול גדול והחליטה שהיא מהווה משואה של אור, ומאז הסיפור הזה משותף להרבה מקומות - לדעתי התקומה הזאת היא זאת שמאפיינת אותנו כעם. לדעת דווקא מהרגעים הקשים לצמוח. עם ישראל חי".