צה"ל התיר לפרסום הבוקר (שלישי) כי ארבעה לוחמי סיירת גבעתי נהרגו מפיצוץ מטען שהביא לקריסת חלק ממבנה ברפיח: רס"ן טל פשבילסקי (שאולוב), בן 24 מגדרה, סמ"ר איתן קרלסברון, בן 20 ממודיעין-מכבים-רעות, סמל אלמוג שלום, בן 19 מקיבוץ חמדיה וסמל יאיר לוין, בן 19 מגבעת הראל. הודעה נמסרה למשפחותיהם.

באירוע נפצעו קשה קצין בסיירת גבעתי וארבעה לוחמים בהכשרה בסיירת גבעתי. כמו כן, לוחם נוסף נפצע בינוני. כלל הלוחמים פונו לקבלת טיפול רפואי בבית חולים ומשפחותיהם עודכנו.

רס"ן טל פשבילסקי (שאולוב) ז"ל

רס"ן טל פשבילסקי, בן 24 מגדרה, מפקד פלוגה בהכשרה בסיירת גבעתי. הלווייתו תתקיים היום ב-13:30 בבית העלמין בעיר.

ראש מועצת גדרה סהר פינטו ספד לטל, תושב המקום: "הלב נשבר והיישוב כולו אבל. טל, גיבור ישראל, מפקד פלוגה בהכשרה בסיירת גבעתי, הקריב את חייו בלחימה למען ביטחון ישראל ותושביה. אנחנו מחבקים את המשפחה ומשתתפים באבלה הכבד". פינטו הזמין את תושבי גדרה לחלוק לטל כבוד אחרון ולעמוד עם דגלי ישראל מהשעה 14:00 לאורך רחוב בן גוריון מבית העלמין. 

רס"ן טל פשבילסקי (שאולוב) ז"ל (צילום: דובר צה"ל)
רס"ן טל פשבילסקי (שאולוב) ז"ל | צילום: דובר צה"ל

סמ"ר איתן קרלסברון ז"ל

סמ"ר איתן קרלסברון ז"ל, לוחם בסיירת גבעתי, בוגר תיכון מכבים-רעות, הניח אחריו הורים ושלוש אחיות. הלווייתו תתקיים היום ב-12:00 בחלקה הצבאית בעיר.

ראש עיריית מודיעין-מכבים-רעות, חיים ביבס, כתב על בן העיר סמ"ר איתן קרלסברון ז"ל, לוחם בסיירת גבעתי: "אנו מתעוררים הבוקר לבשורה קשה מאוד על נפילתו של תושב העיר שנפל אתמול במהלך פעילות מבצעית ברצועת עזה. אני משתתף מעומק הלב בצערה הכבד של משפחת קרלסברון. יהי זכרו של איתן ברוך".

סמ"ר איתן קרלסברון ז"ל (צילום: דובר צה"ל)
סמ"ר איתן קרלסברון ז"ל | צילום: דובר צה"ל

סמל אלמוג שלום ז"ל

סמל אלמוג שלום, בן 19 מקיבוץ חמדיה, לוחם בהכשרה בסיירת גבעתי. קרוביו מספרים כי אהב את הארץ, התחבר מאוד למוזיקה ותמיד היה מוקף בחברים רבים.

 

סמל אלמוג שלום ז"ל (צילום: דובר צה"ל)
סמל אלמוג שלום ז"ל | צילום: דובר צה"ל

ראש המועצה האזורית בנימין, ישראל גנץ, ספד לאלמוג שאביו תושב היישוב נעלה. "אלמוג, מהטובים שבבחורים ובלוחמים", כתב. "הוא רצה את הטוב ביותר גם בשירות הצבאי והתגייס לסיירת גבעתי לשירות מפרך למען המדינה, העם וארץ ישראל שכה אהב. אנחנו שולחים חיבוק גדול לאבא סימן טוב, לאחים ולכל המשפחה".

הלווייתו תתקיים היום ב-11:30 בבית העלמין בהר הרצל.

סמל יאיר לוין ז"ל

עם היוודע על נופלו של סמל יאיר לוין ז"ל, לוחם בהכשרה בסיירת גבעתי, קרוביו ספדו לו. "יאיר, בחור יפה תואר, מטובי בנינו נפל היום כגיבור בקרבות ברפיח נגד האויבים הארורים שלנו בעזה", כתב כתב ראש מועצת בנימין ישראל גנץ. "הוא חלם להתגייס לסיירת גבעתי, התאמן לשם כך כדי להיות הכי טוב שיש בהגנת העם והארץ וכך הוא היה".

הוא הוסיף: "אנחנו שולחים חיבוק גדול להורים, לאחים וכן לסבא וסבתא משה וציפי פייגלין. אנו חייבים ליאיר ולחבריו את הניצחון שיבוא ואת תקומת המדינה שלנו".

סמל יאיר לוין ז"ל (צילום: דובר צה"ל)
סמל יאיר לוין ז"ל | צילום: דובר צה"ל

גם ביישוב גבעת הראל ספדו ללוין: "בצער ובכאב גדול אנו מודיעים על נפילתו של בן הישוב יאיר לוין, בנה של נעמה דרור ואח לאלרואי ואיתן. בית משפחת גבעת הראל מחבק את משפחת דרור ועומד לצידה. פרטים על מועד ההלוויה וסידורי השבעה ימסרו בהמשך".

הלווייתו תתקיים היום ב-11:30 בבית העלמין בקרני שומרון.