מקור בכיר ברמאללה אמר היום (שני) ל-N12 כי "הרשות הפלסטינית החליטה לדחות את ההצעה לקחת לידיה את השליטה בצד העזתי של מעבר רפיח". 

לפי אותו מקור בכיר, ההצעה הועברה לאבו מאזן, במקביל על ידי ארה"ב וישראל, אך נשיא הרשות הפלסטינית, המאושפז היום בבית חולים כדי לעבור בדיקת קולונוסקופיה, הודיע בתגובה כי אינו מוכן לשלוח את אנשיו למעבר הגבול עם מצרים כל עוד נמשכת הלחימה ברצועת עזה וכי אין סיכויים להסכמה על הפסקת אש.

עוד אמר המקור כי אנשיו של אבו מאזן הבהירו לאמריקנים שלא יוכלו לקחת לידיהם את ניהול המעבר בצד הפלסטיני כל עוד אין "הבנות מקומיות" עם ראשי חמאס משום שהדבר רק יוביל להתנגשויות ולשפיכות דמים.

עמדת הרשות הפלסטינית היא שיש לגשת לפתרון הבעיות בעזה על פי תוכנית כוללת, שתוליך להחזרת הרצועה לידיה, תוך כדי סלילת דרך למשא ומתן גם על הגדה המערבית ומזרח ירושלים.

התשובה הפלסטינית נמסרה אחרי פגישות טעונות עם השליח האמריקני, ובמוצאי שבת התקיים כינוס בעניין בנוכחות כל ראשי הנהגת הפת"ח וממשלת הרשות הפלסטינית.

בינתיים החליטה הרשות הפלסטינית לשלם 50% מהמשכורות של עובדיה מאחר שלטענתה ישראל עדיין מעכבת את העברת תשלומי המיסים השייכים לה. במקביל, סין הודיעה שהיא מזמנת לפגישה בחודש הבא את נציגי כל הפלגים הפלסטיניים, לרבות חמאס.