חיפושים נרחבים באזור השומרון: בנימין אחימאיר, בן 14 מחוות מלאכי השלום, הוכרז כנעדר לאחר שיצא הבוקר (שישי) לרעות צאן מחוות גל שבמזרח בנימין, ומאז לא נוצר עימו קשר. עדר הצאן חזר בלעדיו לחווה. במערכת הביטחון גוברת ההערכה שמדובר באירוע על רקע ביטחוני-לאומני. גורם ביטחוני: "יש חשש לחייו, נבדקת גם אפשרות של חטיפה".

באזור החיפושים בשומרון פרצו עימותים בין מתנחלים לפלסטינים. שלושה חיילי צה"ל נפצעו קל מיידויי אבנים. כמו כן, פלסטיני אחד נהרג ו-10 נוספים שהשתתפו בעימותים נפצעו, בהם נער כבן 16 וצעיר כבן 20, שנפגעו מיידויי אבנים ופונו בידי צוותי מד"א לבית החולים שערי צדק בירושלים במצב קל, עם חבלה בגופם.

עימותים בכפר אל מועייר
עימותים בכפר אל מועייר

הסריקות אחר אחימאיר נמשכות גם בשטח וגם במישור המודיעיני. בעקבות היעדרותו, במערכת הביטחון פתחו במבצע שכולל כוחות רבים, וכן הוקם חפ"ק מיוחד. על מבצע החיפושים מופקד מפקד חטיבת בנימין, אל"ם לירון ביטון. כוחות רבים מחפשים אחר הנער, בהם לוחמי מג"ב, גששים, יחידה 636 וכוחות מיוחדים. החיפושים מתנהלים גם מהאוויר עם כוחות של משטרה וחיל האוויר.

הכפר אל-מוע'ייר (צילום: google maps)
הכפר אל-מוע'ייר | צילום: google maps

מרים, אימו של בנימין, פנתה לציבור: "אני מבקשת, בבקשה נרגשת, מכל מי שרואה אותי בערב שבת קודש, אם תוכלו לעזור - כל אחד עם המעשה הטוב שלו שהוא יכול להקדיש, שיקרה פה איזה נס ושבנימין יחזור אלינו עוד היום. כשעם ישראל מתאחד לדבר אחד זה פועל, ישועות גדולות בשמים. אני מאמינה בניסים, שזה יכול לקרות".

אחותו חנה אמרה ל-N12: "אנחנו מחכים לו שיחזור לפני שבת, ומקווים לבשורות טובות. הודיעו לנו שלא מוצאים אותו משעות הבוקר המוקדמות. הוא ילד טוב, אף פעם לא קרה שהוא נעלם ככה". 

לדבריה, אבדו עקבותיו באזור שהוא מכיר טוב. "הוא יצא עם טלפון עליו, אולי אין לו קליטה. האבא והאחים הלכו לחפש אותו עם כוחות הביטחון".

_OBJ _OBJ

יחד עם כוחות הביטחון פועלים מאות מתנדבים לאיתורו של אחימאיר, תושב ירושלים במקור. המשטרה מסרה כי הוא לבש חולצה כחולה. כל היודע דבר על מקום הימצאו מתבקש לפנות למוקד 100 של משטרת ישראל או לתחנת משטרת בנימין בטלפון 02-9706444.