אתר איראן אינטרנשיונל פרסם הבוקר (ראשון) תיעוד לוויין חדש המציג את הנזק לסוללת ההגנה האווירית S-300 בתקיפה המיוחסת לישראל באספהאן בלילה שבין חמישי לשישי. בתיעוד החדש, שמתפרסם אחרי כמה תיעודים אחרים ביממה האחרונה, נראית הפגיעה בסוללה בבירור שכן הוא מציג את האתר לפני ואחרי התקיפה. 

צילומי הלוויין שמעידים על נזק לסוללת ההגנה באספהאן 

בדיווח בניו יורק טיימס בסוף השבוע נכתב כי סוללת ההגנה האווירית באזור נפגעה מהתקיפה הישראלית. "התקיפה הישראלית המדויקת פגעה בחלק חשוב במערכת ההגנה האווירית", נכתב. עוד עולה כי בצילום של האתר לפני התקיפה נראים באזור רכבים הנושאים טילים מיירטים של המערכת, ובצילום שלאחר התקיפה לא ניתן לזהות את הרכבים. העובדה שלא נראית פגיעה חזותית בצילום מעידה, על פי ניו יורק טיימס, כי התקיפה הייתה מדויקת מאוד. 

הנזק לסוללת ההגנה האווירית S-300 בתקיפה באיספהאן
סוללת ההגנה לפני התקיפה

בדיווח נוסף בניו יורק טיימס נכתב כי ישראל עשתה בתקיפה באיראן שימוש בנשק בעל טכנולוגיה מיוחדת שאפשרה לו לחמוק ממערכות המכ"ם והגילוי האיראניות, ולפגוע בהצלחה במערכת ההגנה האווירית הסמוכה למתקן הגרעיני בנתנז. שני מקורות איראניים אישרו כי מערכת ההגנה מסוג S-300 אכן נפגעה. לפי מקורות מערביים, התקיפה הישראלית נועדה להעביר לאיראן מסר שישראל מסוגלת לחדור את מערכות ההגנה שלה ולפגוע בהן. לא ברור באיזה נשק בדיוק נעשה שימוש, אך מדובר בלפחות טיל אחד ששוגר ממטוס קרב, אך הובהר כי הירי לא בוצע מהמרחב האווירי של ישראל, איראן או ירדן.