לוחמי צוות הקרב של חטיבה 401 הפועלים תחת אוגדה 162 נמצאים בימים האחרונים בהתקפה על מטרות צבאיות במרחב דרג' תופאח, בצפון רצועת עזה. הערב (שני) הודיע דובר צה"ל כי הלוחמים פשטו על מוצב אל-ג'עברי, מוצב אימונים של חמאס בצפון רצועת עזה שמהווה את אחד המרכזים הגדולים להכשרתם של מחבלים.

במסגרת הפשיטה, איתרו הלוחמים מתקן לאימון בתוואי תת-קרקעי, מתחם בוחן מסלול להכשרת המחבלים, בריכת שחייה שבה התאמנו המחבלים לתרחיש של פשיטה מהים, סימולטור שמדמה ירי מרגמות ונשק אישי על כוחות צה"ל, ומשרדים של מפקדי המוצב. "כל המבנים הושמדו בידי הכוחות הלוחמים", נמסר. בנוסף, במרחב המוצב אותר פיר מנהרה שמחובר למנהרה התקפית של ארגון הטרור שאורכה שני קילומטרים. המנהרה הושמדה בידי לוחמי החטיבה.

תצלום אויר של מוצב החמאס בדרג׳ תופאח לפני ואחרי (צילום: דובר צה"ל)
תצלום אויר של מוצב החמאס בדרג׳ תופאח לפני ואחרי השמדתו | צילום: דובר צה"ל
לוחמי צוות הקרב של חטיבה 401 בדרג׳ תופאח (צילום: דובר צה"ל)
לוחמי צוות הקרב של חטיבה 401 בדרג׳ תופאח | צילום: דובר צה"ל

בנוסף, פעלו לוחמי צוות הקרב במרחב שממנו זוהה ירי רקטי השבוע למרחב עוטף עזה. במהלך הפשיטות במרחב, איתרו לוחמי החטיבה מתחם משגרי רקטות. אחד מהמשגרים נמצא סמוך לפיר מבצעי שממנו יצאו שני מחבלים חמושים שתכננו לירות ירי נ"ט לעבר כוחות צה"ל, וחוסלו בידי הלוחמים. כמו כן, מצאו הלוחמים אתר שיגור טילים נגד מטוסים שהיו מוכנים לשיגור. לאחר איתור המשגרים והלחימה במרחב, הכוחות השמידו את כל אתרי השיגור.