צה"ל הודיע היום (שני) שתקף מחסני אמצעי לחימה של חיזבאללה ליד צידון, בפאתי העיירה ג'אזיה. מדובר בתקיפה יוצאת דופן, סמוך לאחד הכבישים הראשיים שמובילים צפונה מדרם לבנון. זו התקיפה ראשונה באזור הזה מתחילת הלחימה. 

בצה"ל הגדירו את יעדי התקיפה "מחסני אמצעי לחימה", אך בלבנון ישנן גרסאות סותרות באשר למה שהתפוצץ. יש מי שאומרים שמדובר במחסן של גנרטורים, ובמקומות אחרים מדווחים שמדובר במפעל לייצור רקטות. לפי הדיווחים, יותר מ-13 נפצעו בתקיפה הזו.

 תקיפות באזור צידון
התקיפה בלבנון ליד צידון

בתיעוד מהאירוע ניתן לראות שני פיצוצי משנה אדירים אחרי התקיפה. התקיפה הייתה כה משמעותית, עד שבלבנון יש מי שמשווים את הפיצוץ הזה לפיצוץ מחסן התחמושת הענק בנמל בביירות - "הפיצוץ בנמל בבירות, רק ביותר קטן".

בתקשורת הלבנונית ממסגרים את האירוע כהסלמה של העימות מצד ישראל - וזה מתאים גם לקו של חיזבאללה. ארגון הטרור בימים האחרונים מקפיד לומר: "אנחנו בולמים את ישראל, ישראל מנסה להסלים, אנחנו מונעים את ניסיונותיה להסלים את העימות בין המדינות".

 תקיפות באזור צידון
תקיפות באזור צידון

צה"ל הודיע על התקיפה מוקדם יותר היום, ואמר שהיא תגובה על שיגור הכטב"ם לגליל: "צה"ל תקף מחסני אמצעי לחימה של ארגון הטרור חיזבאללה סמוך לעיר צידון, בתגובה לשיגור הכטב"ם לעבר הגליל התחתון. מטוסי קרב של צה"ל תקפו לפני זמן קצר, סמוך לעיר צידון, שני מחסני אמצעי לחימה של ארגון הטרור חיזבאללה".

"התקיפה בוצעה בתגובה לשיגור כלי הטיס הבלתי מאויש לעבר הגליל התחתון", הדגישו בצה"ל. "לאחר תחקור עולה כי מדובר בכלי טיס בלתי מאויש ששוגר על ידי ארגון הטרור חיזבאללה משטח לבנון, ככל הנראה מוקדם יותר היום נסיבות האירוע מתוחקרות".