הרמטכ"ל רב אלוף הרצי הלוי קיים היום (שבת) הערכת מצב בצפון רצועת עזה - והתייחס בין היתר למגעים לעסקת חטופים חדשה. "אנחנו בימים גם של משא ומתן על שחרור החטופים, לא יודע להגיד לאן זה יתפתח, יש מי שעוסק בזה, אנחנו עוסקים בלחימה", אמר. לדבריו, מאמץ הלחימה הוא "אפקטיבי למשא ומתן לשחרור חטופים". את הדברים אמר לצד מפקד פיקוד הדרום, מפקד אוגדה 162 ומפקדים בכירים נוספים.

הרמטכ״ל קיים הערכת מצב בצפון רצועת עזה (צילום: דובר צה"ל)
רא"ל הרצי הלוי ברצועת עזה | צילום: דובר צה"ל

עוד הוסיף הלוי כי יש קשר בין ההישגים בשטח - לבין השגת עסקה חדשה. "ההישגים שלכם, כמו עוד גדוד שאתם מפרקים, איתור תשתית תת-קרקע והשמדת תשתיות בשכונות, והאוכלוסיה שמתפנה למרחבים בטוחים - כל הדברים האלה לוחצים גם להישג בעניין שחרור החטופים. זו מטרת מלחמה - יש לנו כוונה לעשות הרבה מאוד כדי לממש אותה. זה המנוף שאנחנו מורידים על חמאס, ואתם מורידים אותו מצויין, צריך להמשיך ולהוריד אותו חזק, אני מקווה שנדע לתרגם אותו גם לשחרור החטופים".

הרמטכ״ל קיים הערכת מצב בצפון רצועת עזה (צילום: דובר צה"ל)
הערכת מצב בצפון רצועת עזה | צילום: דובר צה"ל

בהתייחס להמשך הלחימה, הוא אמר: "אנחנו עושים מהלך של העמקת הישג. יש אזורים שכבר היינו בהם, ואנחנו חוזרים עם מודיעין טוב יותר. יש מקומות שעברנו אותם בקצב לחימה מאוד גבוה, ואנחנו חוזרים למקומות לעשות טיהור מרחב ברמה מאוד מאוד גבוהה".

במקביל, הבוקר המשלחת הישראלית חזרה מפריז - שם הנציגים דנו על עסקה חדשה עם חמאס. בפגישה הונחה "תשתית" למסגרת עסקה, שתובא הלילה לאישור טלפוני של חברי קבינט המלחמה. לאחר מכן, יחל משא ומתן באמצעות המתווכות שבמסגרתו ידונו על כמה סעיפים: המפתחות לשחרור, שמות החטופים הישראלים, מספר האסירים שישוחררו ו"איכותם", ההפוגה ואורכה.