22:30 - עשרות תקיפות תוך דקות במרכז ובדרום הרצועה

חיל האוויר החל בגל תקיפות מאסיביות באזור דיר אל-באלח שבמרכז הרצועה ובח'אן יונס שבדרומה. יותר מ-40 יעדים הופצצו תוך דקות באמצעות חימושים שונים, מהאוויר ומהקרקע. כתוצאה מהפעילות נשמעים פיצוצים עזים באזור הדרום.

לפי דיווחים פלסטיניים, עדי ראייה דיווחו כי במקביל לתקיפות העוצמתיות של חיל האוויר, יש התקדמות קרקעית של צה"ל באזור אל-קרארה ואוניברסיטת אל-קודס שבמזרח ח'אן יונס.

22:00 - נעצר המחבל שדקר ישראלי ליד חברון

צה"ל עדכן שאירוע הדקירה היום בדהריה שליד חברון, שבו נפצע בינוני תושב אשקלון - פיגוע. המחבל נעצר בידי כוחות צה"ל במילואים והועבר להמשך חקירת כוחות הביטחון.

21:45 - צה"ל: תקפנו מבנים צבאיים של חיזבאללה בדרום לבנון

מטוסי קרב תקפו לפני זמן קצר שני מבנים צבאיים של חיזבאללה במרחב לבונה שבדרום לבנון. מוקדם יותר הופצץ מבנה צבאי נוסף של הארגון במרחבי רמיה.

20:05 - צה"ל התיר לפרסום שמותיהם של שלושה חללי צה"ל שנפלו בקרבות

צה"ל התיר לפרסום את שמותיהם של שלושה חללי צה"ל שנפלו אתמול בלחימה ברצועת עזה: סמל דולב מלכה, בן 19 משלומי; סמל אפיק טרי, בן 19 מרחובות; סמל ינון יצחק, בן 20 ממצפה רמון. בנוסף מפקד מחלקה וארבעה לוחמים נפצעו קשה בקרב בדרום רצועת עזה, תשעה לוחמים נוספים נפצעו באורחים שונים. הפצועים פונו לבתי חולים ומשפחותיהם עודכנו.

סמל דולב מלכה ז"ל, סמל אפיק טרי ז"ל וסמל ינון יצחק (צילום: דובר צה"ל)
סמל אפיק טרי ז"ל, סמל דולב מלכה ז"ל, וסמל ינון יצחק שנפלו בעזה | צילום: דובר צה"ל

19:45 - אזעקות בחצרים ובבארי, רקטות נפלו באזור באר שבע

התרעות על ירי רקטות הופעלו בחצרים בנגב וקיבוץ בארי בעוטף. ארבע רקטות שוגרו מהרצועה ונפלו בשטחים פתוחים.

19:41 - גנץ ייפגש עם סגנית נשיא ארה"ב האריס ביום שני

השר בני גנץ ייצא הלילה לוושינגטון וייפגש ביום שני עם סגנית נשיא ארה"ב קמלה האריס. ראש הממשלה בנימין נתניהו לא ידע על הטיסה עד שגנץ התקשר לעדכן אותו אחרי שהפגישות נסגרו.

18:20 - גורם שמעורה במו"מ: אין משלחת לקהיר ולא תצא אם לא נקבל תשובות

גורם בכיר שמעורה במו"מ לחדשות 12: אין משלחת ולא תצא שום משלחת לקהיר אם לא נקבל תשובות ברורות בשתי סוגיות: מספר החטופים - ומי בחיים כדי לייצר את הבסיס לעסקה, והמפתחות - כמה אסירים ישתחררו פר חטוף בקטגוריה. עד שלא תגענה תשובות בנושא הזה - לא תצא משלחת לקהיר, הדיווחים במצרים הם פייק ניוז.

17:00 - רקטה נורתה לעבר בסיס צבאי בצפון רמת הגולן ונפלה בשטח פתוח

חיזבאללה שיגר רקטה אחת מלבנון לבסיס צבאי באזור זעורה שבצפון רמת הגולן, לא הופעלה התרעה. הרקטה נפלה בשטח פתוח, לא היו נפגעים. כוחות צה"ל תקפו את מקורות הירי.

16:25 - לראשונה: ארה"ב הצניחה סיוע הומניטרי לרצועה

גורמים אמריקנים רשמיים שצוטטו ברויטרס עדכנו כי היום בוצע מבצע ראשון של ארה"ב להצנחת סיוע הומניטרי בעזה - שלושה מטוסי קרב אמריקנים מסוג 130-C הצניחו יותר מ-35 אלף ארוחות. לפי רשת התקשורת הפלסטינית קודס, המזוהה עם חמאס - הציוד הוצנח בדרום ובמרכז הרצועה.

16:00 - דיווח: החות'ים הטביעו ספינה בים האדום

צבא תימן עדכן כי ספינת משא שהחות'ים תקפו בחודש שעבר טבעה אמש בים האדום. אם הדיווח יאומת – יהיה זה כלי השיט הראשון שהוטבע בידי החות'ים. צבא ארה"ב מסר לאחר התקיפה בחודש שעבר כי הספינה נשאה כ-41 אלף טונות של דשן, עתה בתימן הזהירו מ"קטסטרופה סביבתית".

ספינה שתקפו החות'ים בים האדום (צילום: reuters)
ספינה שתקפו החות'ים בים האדום, היום | צילום: reuters

14:32 - תושב אשקלון נדקר בזמן שביקר אצל רופא סמוך לחברון, מצבו בינוני

ישראלי בן 57 נפצע בינוני מדקירה בדהרייה, סמוך לחברון. הוא חבר לצוות מד"א במחסום מיתר ופונה לבית החולים סורוקה במצב יציב ובהכרה. מנהל בית הספר לפרמדיקים במד"א, ד"ר שפיר בוטנר, סיפר: "הוא נפצע בזמן ששהה בחנות במקום, ישראלי אחר פינה אותו למחסום". נסיבות האירוע בבדיקה.

14:30 - קלרה מרמן ששוחררה מהשבי בצעדה למען שחרור החטופים: "הסכנה - מיידית"

בצל השיחות בקהיר: צעדת "מתאחדים לשחרור החטופים" הגיעה אל יומה הרביעי והאחרון בדרך לעצרת המרכזית בירושלים. קלרה מרמן, ששוחררה משבי חמאס, אמרה: "היינו שם והסכנה בשבי היא מיידית. הדרך ארוכה ומתישה והגוף והנפש עדיין כואבים. נמשיך לצעוד יחד עם כל עם ישראל עד להחזרת כולם".

14:00 - פשיטה של הקומנדו על מתחם ששייך לסינוואר

דובר צה"ל הפיץ תיעוד מהתקפת עוצבת הקומנדו על מערב ח'אן יונס. במהלך הפיעלות של יחידת אגוז בח'אן יונס חוסלו עשרות מחבלים ובוצעו פשיטות על תשתיות טרור. הלוחמים פעלו במתחם שמשויך למנהיג חמאס יחיא סינוואר, ובמתחם נוסף נמצא ציוד צבאי רב: מדי חמאס, תת-מקלעים, משקפת, מדים, ווסט, מחשב נייד ותחמושת.

לוחמי אגוז בעזה (צילום: דובר צה"ל)
לוחמי אגוז בעזה | צילום: דובר צה"ל

12:15 - בצה"ל מאשרים: מחבלים השייכים לארגון המזוהה עם איראן חוסלו בתקיפה אווירית בלבנון

דובר צה"ל הודיע כי מחבלים השייכים לדיוויזית האמאם חסיין, שמשויכת לאיראן ופועלת למען ארגון הטרור חיזבאללה - חוסלו מוקדם יותר בתקיפת רכב בדרום לבנון. ההרוגים בתקיפה ביצעו בעבר ירי רקטי לשטח מדינת ישראל. בנוסף, מבנים צבאיים ותשתית של חיזבאללה הותקפו במהלך הלילה והבוקר במרחב בליידא.

תקיפת רכב בדרום לבנון
הרכב שהותקף אווירית בידי צה"ל באזור נאקורה שבדרום לבנון

שלושה חיילי חיזבאללה חוסלו בתקיפות צה"ל
על פי הודעת חיזבאללה: אלו ההרוגים מתקיפת צה"ל הבוקר

11:15 - בתוך 12 שעות: חיזבאללה הודיעו על הרוג חמישי מתקיפות צה"ל

09:00 - צה״ל תקף את מרחב השיגור ממנו בוצע השיגור לעבר מרחב זיקים; חוליית מחבלים חוסלה

בהמשך לשיגור שבוצע אמש משטח רצועת עזה לעבר שטח ישראל, תקף כלי טיס צה"לי את מרחב השיגור בצפון הרצועה ממנו בוצע השיגור וכמה מטרות נוספות, בהן בורות שיגור ותשתיות טרור ששימשו את ארגון הטרור חמאס.

בנוסף, לוחמי צוות הקרב של חטיבה 7 ממשיכים לפעול במערב ח'אן יונס שבדרום הרצועה, וביממה האחרונה חיסלו מחבלים ואיתרו אמצעי לחימה. בין היתר נמצאו מטענים, רימונים, רובים מסוג קלאצ'ניקוב וווסטים. בנוסף, ברצף תקיפות אוויריות, מכלול האש החטיבתי הכווין כלי טיס שחיסלו שמונה מחבלים, בהם מחבלים שנשאו חפץ החשוד כמטען בסמוך לכוחות.

גם במרכז הרצועה חוסלו מחבלים: צוות הקרב של חטיבת הנח"ל חיסל כעשרים מחבלים לאורך היממה האחרונה. באחת הפעילויות, מכלול האש החטיבתי זיהה חוליית מחבלים מעמיסה אמצעי לחימה על רכב שהחל לנסוע סמוך לכוחות, מכלול האש הכווין כלי טיס שסגר עליהם מעגל וחיסל אותם. בפעילות נוספת שביצעו הכוחות, זיהו מספר חוליות מחבלים בסמוך לכוחות ובשיתוף פעולה של מכלול האש החטיבתי וכוחות בשטח, החוליות חוסלו.

08:30 - דיווח: 3 בני אדם נהרגו מתקיפת כטב"ם בלבנון

דיווח ברשת סקיי ניוז בערבית על 3 בני אדם שנהרגו מתקיפת כטב"ם באזור נאקורה שבדרום לבנון. לפי רשת אלערביה' בין השלושה שהיו ברכב אישיות בכירה בחיזבאללה.

רכב שהותקף בדרום לבנון
דיווח: 3 בני אדם נהרגו בתקיפת רכב בדרום לבנון

3 הרוגים בתקיפת רכב בדרום לבנון
דיווח: בכיר בחיזבאללה נהרג בתקיפת כטב"ם בדרום לבנון

05:50 - צבא ארה"ב: ביצענו תקיפה נגד טיל קרקע-אוויר של החות'ים לפני שיגורו מתימן

03:25 - נשיא ארה"ב ג'ו ביידן וראש ממשלת איטליה ג'ורג'ה מלוני הסכימו על מחויבותם לזכותה של ישראל להגנה עצמית, בהתאם לחוק הבינלאומי

בפגישתם, ביידן ומלוני דנו בהתפתחויות במזרח התיכון, ובין היתר בחשיבות של מניעת הסלמה אזורית. שני המנהיגים הדגישו את הצורך הדחוף להגביר את משלוחי הסיוע ההומניטרי לעזה.

01:20 - נשיא ארה"ב ג'ו ביידן אמר כי הוא מקווה שיהיה הסכם הפסקת אש בין ישראל לחמאס לפני הרמדאן, אך הוסיף, "אנחנו עוד לא שם"

הנשיא ביידן התייחס גם להצנחת הסיוע לעזה שהבטיח ואמר כי הוא "לא בטוח מתי ההצנחה הראשונה של הסיוע לעזה תתבצע". 

בנוסף, ביידן התייחס לתקרית בצפון הרצועה שלשום, עם הכנסת הסיוע ההומניטרי לעזה - ואמר כי הוא סומך על ישראל שתתחקר את האירוע.

21:49 - דובר המועצה לביטחון לאומי בארה"ב: נכפיל את המאמצים לפתיחת מסדרון הומניטרי ימי לעזה

ג'ון קירבי, דובר המועצה לביטחון לאומי בארה"ב, אמר כי "נכפיל את המאמצים לפתיחת מסדרון הומניטרי ימי לסיוע לרצועת עזה. הישראלים תומכים במאמץ שלנו להצניח סיוע הומניטרי מהאוויר ברצועה".
 
עוד התייחס קירבי לתקרית שאירעה אתמול בצפון הרצועה: "אין לנו מספיק מידע כדי לאמת את טענות הצבא הישראלי, לפיהן משאיות הסיוע ההומניטרי דרסו למוות את התושבים".

21:20 - אזעקות בזרעית, בשומרה ובערב אל עראמשה שבגליל המערבי

שני שיגורים זוהו לעבר הגליל המערבי. לא ידוע על נפגעים או על נזק.

21:11 - ביידן: מנסה להשיג עסקה להפסקת אש מיידית כדי לאפשר הכנסת סיוע נוסף לרצועה

20:58 - אזעקות באשקלון ובעוטף עזה

20:55 - צה"ל תקף בדרום לבנון וחיסל כמה מחבלים

צה"ל הודיע כי מטוסי קרב וכלי ארטילריה תקפו תשתית טרור ושני מבנים צבאיים של ארגון הטרור חיזבאללה במרחב רמיה. כמה מחבלים זוהו יוצאים מאחד מהמבנים הצבאיים, כלי טיס תקף וחיסל אותם זמן קצר לאחר מכן.