עם עלות השחר ברצועת עזה, הפלסטינים פרסמו תיעודים של המבנה שבו הוחזקו שני החטופים שחולצו במבצע הנועז לשחרורם של פרננדו מרמן ולואיס הר אחרי 129 ימים בשבי חמאס. בתיעוד רואים את הבניין שבו השניים הוחזקו בדירת מסתור בקומה השנייה הרוס. מבצע החילוץ, שזכה לשם "יד זהב" תפס את חמאס לא מוכן: בהודעה של חמאס שהגיעה שעות אחרי, ארגון הטרור התייחס רק לגל התקיפות הנרחב שבוצע ברפיח כדי לאפשר את מסדרון החילוץ - והתעלם לחלוטין משחרור החטופים. 

מבצע "יד זהב": סיקור שוטף ב-N12

בשעות הבוקר, לאחר שכבר נודע החילוץ המוצלח של השניים, חמאס שחררו הודעה שבה כינו את הפעולה לחילוץ החטופים כ"מתקפת טרור". בהודעה הוא שוב טען שישראל מבצעת "רצח עם" כלשונו, ו"שכח" להתייחס לכך ששני החטופים חולצו בשלום. "ההתקפה של הצבא ברפיח הלילה גבתה את חייהם של יותר מ-100 פלסטינים", כתב ארגון הטרור לאחר שהמבצע ככל הנראה עורר מבוכה בשורותיו.

תיעוד תקיפות צה"ל ברפיח
תיעוד תקיפות צה"ל ברפיח

עם שחרור החטופים מהמבנה, חיל האוויר פתח בגל תקיפות באזור רפיח - כאשר בעזה יש מי שחשש תחילה שהמהלך הזה הוא ניסיון של צה"ל להיכנס לרפיח. הפלסטינים דיווחו כי בשעה 01:50, צה"ל החל בתקיפות אינטנסיביות נגד לפחות כ-50 יעדים ברפיח, בהן 14 מבנים - כולל מסגדים ובתים. מהדיווחים ניכר כי אותן תקיפות שריתקו את כוחות חמאס ומנעו היתקלויות של הכוחות המחלצים עם החטופים.

במהלך הלילה, פורסמו בעזה תיעודים רבים מהתקיפות שביצע חיל האוויר ונועדו למעשה לאפשר את החילוץ של שני החטופים, שמדירת המסתור הגיעו על גבי נגמ"שים למנחת מסוקים, ומשם הוסקו לבית החולים שיבא תל השומר. לצד זאת, הפלסטינים גם הפיצו תמונות של נזק שלכאורה נגרם למסגדים ולמבנים בעזה.

החטופים שחולצו פרננדו סימון מרמן ולואיס הר
החטופים שחולצו: פרננדו סימון מרמן ולואיס הר

בצל החשש של הפלסטינים ממבצע של צה"ל ברפיח, הפרשן הצבאי של אל-ג'זירה פאיז א-דוירי אמר הבוקר כי "תהליך שחרור החטופים ייתן לישראל תמריץ להצדיק את המתקפה הקרקעית שלה על רפיח. ישראל רואה בתושבי עזה מספרים".