ראש הממשלה בנימין נתניהו השיב הערב (שלישי) בהודעה לעיתונות על הדברים שאמר מוקדם יותר היום נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן. "היום התפרסם בארה"ב סקר 'הווארד-האריס', שמראה כי 82% מהציבור האמריקני תומך בישראל. כלומר, ארבעה מתוך חמישה אזרחים בארצות הברית תומכים בישראל ולא בחמאס", אמר נתניהו. זאת, אחרי שביידן הזהיר כי ממשלת נתניהו "עלולה לאבד תמיכה בעולם".

לפי רה"מ, "יש לנו הצלחות לא מבוטלות בתמיכה לישראל. מתחילת המלחמה אני מוביל מערכה מדינית שתכליתה לבלום את הלחצים שנועדו לסיים את המלחמה טרם זמנה, ומנגד גם להשיג תמיכה בישראל. התמיכה הרבה בישראל זה נותן לנו עוד משני כוח להמשיך במערכה עד לניצחון המוחלט".

לפי הסקר שעליו הסתמך נתניהו, 82% מהאמריקנים תומכים בישראל, בעוד ש-18% מהם תומכים בחמאס. עוד עולה כי 72% מהצעירים בארה"ב תומכים בישראל, בניגוד לסקר הקודם שהציג 49% תמיכה בישראל. כמו כן, 68% מהאמריקנים חושבים שישראל מנסה להימנע מפגיעה בחפים מפשע.

לסקר המלא - לחצו כאן

מהסקר עולה גם כי שניים מכל שלושה אמריקנים תומכים בהפסקת אש רק אחרי שחמאס ישחרר את כל החטופים ויאבד את כוחו.

פרט נוסף שעולה מהסקר הוא שרוב של 63% מאזרחי ארה"ב תומכים בכניסה הקרקעית של צה"ל לרצועת עזה. זאת, בשונה מ-37% של מתנגדים.

מוקדם יותר היום הנשיא ביידן התראיין בתוכניתו של הקומיקאי סת' מאיירס בערוץ NBC, והזהיר כי "ישראל נהנתה מתמיכה נרחבת של רוב המדינות, אך אם היא תמשיך להישלט בידי ממשלת נתניהו הקיצונית, שכוללת את בן גביר ואחרים, היא תאבד תמיכה מכל רחבי העולם".

בהמשך התוודה הנשיא פעם נוספת כי הוא מגדיר עצמו ציוני, וכן שהישרדותה של מדינת ישראל חשובה מאד עבורו ושלמטרה זו מכוונות פעולותיו: "'אני חושב שאם נשיג את הפסקת האש הזמנית שעל הפרק - נוכל לנוע בכיוון שבו נוכל לשנות את הדינמיקה באזור". בנוגע לסוגיה של כניסה ישראלית לרפיח אמר ביידן: "התחייבו כלפיי בישראל שיפנו חלקים משמעותיים מרפיח לפני שיצאו לתקיפה בחמאס שם".