מפקד חטיבה 401 החליט להוציא אמש (רביעי) מהלחימה ברצועה 9 לוחמים - בגלל בעיות משמעת שונות בשדה הקרב. במהלך הלחימה בשכונת זייתון בימים האחרונים, התפתחו בעיות של משמעת מבצעית שביצעו החיילים - כמו הפקרות של עמדת שמירה, אי עמידה בכללים והתנהגות שאינה הולמת. 

לאחר שמפקד המחלקה לא הצליח להשתלט על הלוחמים ברצועה, החליט המח"ט להוציאם ולהחזיר אותם לשטח ישראל. היום הוא צפוי לערוך שיחה איתם ולשקול את המשך הצעדים לגביהם. אחד הצעדים שנשקלים - הדחתם מתפקיד לחימה. 

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "מדובר במספר חיילים אשר חרגו מפקודות הצבא והוצאו מהרצועה עד לקיום תחקור בעניין. מחר יערך תחקור בראשות מפקד החטיבה ובסופו יתקבלו החלטות. החיילים לא הודחו מתפקידם".

כוחות צה"ל בפעילות מבצעית בח'אן יונס (צילום: דובר צה"ל)
כוחות צה"ל בפעילות מבצעית בח'אן יונס, ארכיון | צילום: דובר צה"ל

במקביל, הלחימה ברצועה נמשכת. צוות הקרב של חטיבה 7 פשט על מבנים במערב מעוז הטרור - ואיתר אמצעי לחימה וציוד צבאי. הלוחמים חיסלו חמישה מחבלים באמצעות ירי טיל מדויק לעבר רכב שבו ישבו. בנוסף, מטוסי קרב תקפו שני מבנים צבאיים וחיסלו מחבלים ששהו בהם. בשכונת זייתון, לוחמי יחידה 414 זיהו מחבל שירה לעבר הכוחות - והכווינו כלי טיס שהביא לחיסולו. 

סרן איתי סייף ז''ל, רס''ן יפתח שחר ז''ל (צילום: דובר צה"ל)
סרן איתי סייף ז"ל ורס"ן יפתח שחר ז"ל | צילום: דובר צה"ל

אתמול בבוקר, דובר צה"ל התיר לפרסום את שמותיהם של שני לוחמי גבעתי שנפלו בקרבות בצפון הרצועה: רס"ן שחר ז"ל, בן 25 ממושב פארן, וסרן סייף בן ה-24 מירוחם - מפקד פלוגה ומפקד מחלקה בגדוד צבר. בתקרית שבה נהרגו נפצעו גם שבעה לוחמים במצב קשה.