דובר צה"ל פרסם הערב (שני) הקלטות שמפלילות את עובדי אונר"א כמי שהשתתפו בטבח בעוטף, ואף חטפו בעצמם אזרחים ישראלים. מדובר בשתי הקלטות של שני מחבלים, שבמקביל לכך שהיו פעילי טרור - שימשו גם כמורים באונר"א. במקביל, צה"ל פרסם תעודות זהות של ארבעה מחבלים שהשתתפו בטבח.

בהקלטה הראשונה, מתאר המחבל ממדוח חסין אחמד אלקאק, שעובד כמורה בבית ספר יסודי של אונר"א בחאן יונס, כי הוא נמצא בתוך שטח ישראל: "טוב אני בפנים, אצל היהודים בפנים", הוא אומר בשיחה. בהמשך כשנשאל כיצד יחזור הביתה הוא עונה "כשאמות".

בהקלטה השניה מחבל נוסף, יוסף זידאן סלימאן אלחואג'רי, שעובד גם כמורה לערבית בבית ספר של אונר"א בדיר אל-בלח, מתאר את כניסתו לשטח ישראל ומציין שיש בידיו חטופות ישראליות. הוא נשאל בשיחה היכן הוא נמצא והוא עונה: "איפה שנמצאות השבויות. יש לנו שבויות - תפסתי אחת". בהמשך השיחה אלחואג'רי צוחק על כך שמחבל נוסף הביא סוסה (ככל הנראה מדובר על אישה) ונאמר "סוסה אצילית, לא סתם סוסה". 

בנוסף, אלחואג'רי מספר בהקלטה כי הוא "נכנס פנימה" לשטח ישראל וראה איך "ירו להן בעיינים". בהמשך השיחה הוא אומר: "תקשיב, קרעו אותם, אפילו שברו את המצלמות ואת השערים. וואו מה הם עשו שמע - עשו פעולות שחרור אינשאללה". 

תעודות זהות של עובדי אונר״א שלקחו חלק במתקפה (צילום: דובר צה"ל)
עובדי אונר"א שהשתתפו בטבח | צילום: דובר צה"ל

"ארגוני הטרור ברצועה משתמשים במוסדות אזרחיים, בתי חולים, ארגוני סיוע בינלאומיים ומכפיף אותם למטרות טרור ופגיעה בחפים מפשע", נמסר מצה"ל. "על פי אינדיקציות מודיעיניות ניתן לקבוע כי יותר מ-450 מחבלי חמאס והג׳יהאד האיסלאמי ברצועה מועסקים גם כעובדי אונר"א".