דובר צה"ל באנגלית ננזף היום (שלישי) בעקבות ציוץ ששיתף נגד השרה אורית סטרוק. ראש ענף תקשורת בין-לאומית בדובר צה"ל, סא"ל ריצ'רד הכט, שיתף ב-X (טוויטר לשעבר) ציוץ שעסק במחווה של טייסי מסוקי אפאצ'י ללוחמי גולני שיצאו אתמול מרצועת עזה אחרי 80 ימי לחימה - וסיכם בקריאה נגד שרת ההתיישבות והמשימות הלאומיות אורית סטרוק.

"האירוע נבדק והפוסט נמחק", הבהיר דובר צה"ל שהוסיף כי מעשיו של הקצין נעשו בתום לב. "מדובר בהתנהלות שאינה תקינה בניגוד לפקודות צה"ל. דובר צה"ל העיר לקצין על התנהלותו והדגיש כי אין מקום לכל שיח פוליטי בצה"ל".

אורית סטרוק (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
השרה אורית סטרוק | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

"‏אחים לנשק", כתב דני גלנט, כותב הפוסט ששיתף סא"ל הכט. "זוג מסוקי אפאצ'י עברו היום מעל שטח כינוס של חטיבת גולני והודו להם על הקרבתם למען מדינת ישראל. אחרי חודשיים וחצי של לחימה אינטנסיבית, כחלק מדילול הכוחות באזור, חטיבת גולני יצאה מרצועת עזה".

בהמשך ציטט דני גלנט את דבריו של אחד הטייסים בקשר: "חטיבת גולני, אתם חטיבה של אריות. אתם לוחמי הקצה והמגן של עם ישראל ושל מדינת ישראל. אנחנו שמחים ומודים לכם על הזכות להילחם לצידכם ואיתכם. מלמטה ומלמעלה, אנחנו איתכם כאן ולתמיד בכל מה שתצטרכו. לזכר כל אחינו הגיבורים והנופלים במלחמה הזו, איתכם תמיד, מערך המסק"ר וחיל האוויר". את הציוץ סיכם במשפט: "יש רגעים שאפילו חברת הכנסת אורית סטרוק לא תצליח להרוס".

הפוסט נכתב לאחר שבחודש שעבר התראיינה שרת ההתיישבות לחדשות 12 ויצאה נגד התקציב המיועד לאנשי הקבע. "הגדלות הרמטכ"ל, שזה דבר לא כתוב בשום חוק, מצ'פר את הכיסים השמנים שלהם", אמרה סטרוק. "זה מתוקצב בהרבה הרבה יותר, פי כמה וכמה מתקציב הזהות היהודית שלי, העומד על סך מאה מיליון שקלים בלבד. נעשה חושבים מחדש כשיקצצו להם בתקציב".