הורי חיילים חטופים נפגשו עם הרמטכ"ל ובכירים נוספים, כך פרסמנו לראשונה הערב (שישי) ב"אולפן שישי". הפגישה, שהתקיימה לראשונה מאז חודש דצמבר, הייתה בפורום רחב עם רבים מהורי החיילים החטופים, והשתתפו בה מלבד הרמטכ"ל גם ראש השב"כ רונן בר, האלוף ניצן אלון, ראש אכ"א ודובר צה"ל. 

המשפחות שמחו מאוד על הנוכחות המורחבת של דרגי המקצוע הגבוהים ביותר, ובמהלך הפגישה אמרו לבכירים: "אנחנו מודאגים מאוד. יש תחושה בקרב המשפחות שקבוצת החיילים החטופים היא לא חלק מהשיח בתוך פורום מקבלי ההחלטות ובציבור הרחב". 

הרמטכ"ל בשיחה עם משפחות החיילים החטופים
הרמטכ"ל בשיחה עם משפחות החיילים החטופים

משפחות רבות שתקו במשך תקופה ארוכה מחשש שהחשיפה עלולה להזיק, טענו המשפחות, אך כל יום שעובר מחדד את הצורך להשמיע את קולם. המשפחות הסתכלו לרמטכ"ל בעיניים ואמרו לו: "אתה אחראי אישית להחזיר את החיילים החטופים. אין זמן. מחובתך לוודא שהחיילים כלולים במסגרת העסקה הנוכחית".

הרמטכ"ל השיב: "אני מקפיד בכל בוקר להסתכל מהחלון של המשרד שלי על השעון הגדול שמוצב בכיכר החטופים, השעון שסופר את הימים והשעות. אני לא מוכן לנרמל את המצב שיש חטופים". בנוסף, הבכירים שיתפו את המשפחות שגם כעת מתקיים מו"מ, וראש השב"כ רונן בר אמר: "הערבות ההדדית היא הבסיס לחוסן שלנו כמדינה. זה החוזק שלנו כעם".

הרמטכ"ל בשיחה עם משפחות החיילים החטופים
הרמטכ"ל בשיחה עם משפחות החיילים החטופים

על רקע הפגישה, משפחות החטופים איימו בהחרפת המאבק למען החזרת קרוביהם. מטה המשפחות שהיה הראשון לחסום את כרם שלום קורא לציבור הרחב להצטרף אליו. בנוסף, יש דרישה מהממשלה להפסקת הסיוע לחמאס בזמן מלחמה.

גורמים במטה המשפחות מסרו: "מדברים על ניצחון מוחלט בזמן שמספקים לחמאס אוכל ודלק וכשהחטופים גוססים במנהרות והמו"מ תקוע. צריכים לאזן את המשוואה: אוכל תמורת אוכל, תרופות תמורת תרופות, מידע תמורת מידע".

רונן בר בשיחה עם משפחות החיילים החטופים
רונן בר בשיחה עם משפחות החיילים החטופים

בצל הדברים, מחר צפויות המשפחות לקיים עצרת מיוחדת בכיכר החטופים: "בעקבות העובדה שלא יצאה משלחת לקהיר, בעקבות מידור חלק מחברי הקבינט, ובעקבות חוסר המענה לדרישת המשפחות להיפגש עם ראש הממשלה וחברי הקבינט".

בניגוד לשבתות קודמות, לא יהיו אומנים ולא יהיו דוברים חיצוניים בעצרת מחר. כל משפחה תעלה לבמה ותזעק את זעקתה. בנוסף, מטה המשפחות הציב רמקולים רבי-עוצמה בפתח של הקריה, כדי שראש הממשלה וקבינט המלחמה "ישמעו את הזעקות". המשפחות מבקשות מהאזרחים להגיע ולזעוק יחד איתן, ולא להישאר בבית על אף מזג האוויר.