הצצה מרתקת לעזה – מפי תושב מקומי: מרבית תושבי רצועת עזה נמצאים בדרומה, באזור הגבול עם מצרים. בעוד צה"ל מעמיק את הלחימה בח'אן יונס ובמחנות המרכז, אנשי חמאס נמלטו כולם לאזור הדרום – ופוגשים במרבית האוכלוסייה האזרחית שחיה שם. בהתכתבות שערך כתבנו אוהד חמו עם תושב מקומי, ניתן לקבל תמונת מצב מבפנים למתרחש בימים אלה בעזה.

"החיים הפכו להיות בלתי אפשריים", כתב בשיחה עם חדשות 12. "כל אנשי חמאס ברפיח, מסתובבים בין האנשים ומתחבאים. רבים מהם משתמשים במוכניות של מוסדות בינלאומיים כמו אונר"א, ונמצאים במקומות של הצלב האדום".

הוא תיאר את המצב התברואתי הקשה שעמו מתמודדים התושבים בזמן המלחמה. "הרחובות מלאים בביוב, בזבל, בגועל. יש תורים גדולים לסיוע הומניטרי". הוא ציין כי "הכל גנוב" – רמיזה לכך שחמאס מספסר בציוד שנכנס לתוך הרצועה, ומוכר אותו לסוחרים.

לדבריו, "אנשים גירשו את אנשי חמאס יותר מפעם אחת כשראו אותם ברחוב". אבל גם הוא הודה ש"בסופו של דבר, הם המוסדות שמחלקים את האוכל במסגדים ובמקומות אחרים".

אותו תושב מסביר כי "אנשים לא רוצים את חמאס, אבל עדיין שואלים את עצמם האם שלטון חמאס ייגמר או לא. לפני זמן קצר מישהי אמרה לי שזה יהיה אסון אם הם יישארו".