צה"ל הרחיב את הלחימה בח'אן יונס לשני מוקדים נוספים שאליהם לא הגיע עד כה. מדובר בעיירה אל-קרארה שבמזרח ח'אן יונס וב"מדינת חמד" שבמערב העיר. גל התקיפות האוויריות יוצא הדופן שהתבצע הלילה נועד לייצר חגורת אש ראשונית לקראת התמרון במקום. הבוקר (ראשון) כבר נצפו טנקים של צה"ל שמכתרים את חמד.

תיעוד מהמטס בחאן יונס (צילום: דובר צה"ל)
המטס בח'אן יונס: תיעוד מתקיפת צה"ל בעומק הרצועה | צילום: דובר צה"ל

הלילה צה"ל תקף מהאוויר כ-50 תשתיות טרור במרחב - בפחות מ-10 דקות. כמו כן, כוחות אוגדה 98 פתחו הלילה בהתקפה נוספת בח'אן יונס. הכוחות המתמרנים של האוגדה פתחו במתקפה נרחבת במערב העיר, תוך השמדת תשתיות טרור וחיסול מחבלי חמאס. 

המבצע האוגדתי החל במטס עצים שבו חוסלו כ-50 מטרות ב-6 דקות. בין המטרות שהותקפו: תשתיות תת-קרקעיות, מבנים צבאיים, עמדות ירי נ"ט ונקודות כינוס של מחבלים. עוד מעדכנים בצה"ל כי ביממה האחרונה לוחמי צוות הקרב של חטיבת הנח"ל חיסלו עשרות מחבלים במרכז הרצועה.

"מדינת חמד" שבח'אן יונס כוללת גם את מתחם המגורים הענק שנבנה לפני שנים ספורות בלבד מתקציב קטארי. הפרויקט החדש, שכלל 3,000 יחידות דיור, נועד לספק מגורים לעניים. בשכונת אל-קרארה היו בעבר לא מעט תקיפות של חיל האוויר, אבל בלחימה הקרקעית הנוכחית נמנעו הכוחות מלהיכנס לשם עד כה. 

שכונת חמד בעזה
שכונת חמד בעזה
בצל הדיווחים על מגעים לעסקה ופעולה אפשרית ברפיח, בצה"ל אישרו בסוף השבוע האחרון שורת תוכניות מבצעיות ללחימה ברצועה. אחרי כחודש של פעילות בח'אן יונס שבהם צה"ל רשם השיגים והכריע חלק מהגדודים החזקים של חמאס - הלחימה צפויה לרדת בעצימות בחלק מהאזורים, והכוחות יתמקדו באזורים חדשים.

פעילות אפשרית של צה"ל עוררה סערה. גורמים ביטחוניים הבהירו כי תוכנית פעולה ללחימה ברפיח מוכנה, אך דורשת תשובות באשר לחלק מהתיאומים המדיניים. במצרים הביעו זעם גדול על תכנון אפשרי כזה, ועל פי חלק מהדיווחים בכירים בקהיר אף ביקשו לבחון אפשרות להשהות את הסכם השלום עם ישראל כצעד הצהרתי.

מפת חאן יונס
האזורים שאליהם נכנס צה"ל

אמש דיווחנו כי חיל האוויר פתח בגל תקיפות מאסיבי באזור דיר אל-באלח שבמרכז הרצועה ובח'אן יונס שבדרומה. יותר מ-40 יעדים הופצצו תוך דקות באמצעות חימושים שונים, מהאוויר ומהקרקע. כתוצאה מהפעילות נשמעו פיצוצים עזים באזור הדרום.

עדי ראייה דיווחו כבר אתמול כי במקביל לתקיפות העוצמתיות של חיל האוויר, יש התקדמות קרקעית של צה"ל באזור אל-קרארה ואוניברסיטת אל-קודס שבמזרח ח'אן יונס.