תשובת חמאס למתווה עסקת החטופים שעלה ב"פסגת פריז" עוד לא התקבלה נכון לכתיבת שורות אלה וזה גם לא צפוי לקרות הלילה, אבל במידה ועסקה כוללת תצא לדרך ארגון הטרור ידרוש לפי ההערכות את שחרורם של המחבלים הכבדים ביותר שכלואים בישראל.

רבי-המרצחים הללו הובילו את הפיגועים הכי גדולים שידעה המדינה בשנות ה-90 ובימי האינתיפאדה השנייה. השמות האלה כבר עלו מצד חמאס בעסקת שליט ב-2011, אבל ישראל סירבה להם בזמנו. מלבד מרוואן ברגותי ששמו כבר עלה בדיווחים שונים, ישנם כאלה שפחות מוכרים לציבור הישראלי. אלה השמות שעל הפרק:

עבדאללה ברגותי

ברגותי מכונה "המהנדס של חמאס", מומחה המטענים, אולי מספר 1 בארגון הטרור אחרי יחיא עייאש. הוא היה מפקד הזרוע הצבאית של ארגון הטרור, ומיוזמי הפיגועים בסבארו ב-2001 ובקפה מומנט שהתרחש שנה לאחר מכן. ברגותי נידון ל-67 מאסרי עולם, ובכך הפך לאסיר הפלסטיני שנגזרו עליו הכי הרבה שנות מאסר אי פעם.

האסירים הכבדים שעל הפרק
עבדאללה ברגותי

עבאס א-סייד

א-סייד הוא מפקד הזרוע הצבאית של חמאס בטול כרם, המחבל שמזוהה יותר מכל עם הפיגוע במלון פארק בנתניה בשנת 2002. הוא נידון ל-35 מאסרי עולם.

האסירים הכבדים שעל הפרק
עבאס א-סייד

איבראהים חאמד

חאמד מוגדר כאסיר המסוכן ביותר שיושב היום בבתי הכלא בישראל, ומי שהיה מפקד הזרוע הצבאית של חמאס בשטחים. המצוד אחריו היה קשה מאוד, והוא היה מיוזמי הפיגועים בקפה מומנט, במועדון השפילד בראשון לציון בשנת 2002 ובאוניברסיטה העברית באותה שנה. הוא נשפט ל-54 מאסרי עולם.

האסירים הכבדים שעל הפרק
איבראהים חאמד

אחמד סעדאת

מדובר במחבל שהוא בעיקר סמל. הוא שישמש כמזכ"ל החזית העממית ויזם את ההתנקשות בשר התיירות רחבעם זאבי ז"ל בשנת 2001 במלון בירושלים.

האסירים הכבדים שעל הפרק
אחמד סעדאת

מוחמד ערמאן

את השם הזה אנחנו הוספנו לרשימה. הוא מנהיג אסירי חמאס בכלא, גם הוא נמנה עם יוזמי הפיגועים בקפה מומנט ובאוניברסיטה העברית. הוא נשפט ל-36 מאסרי עולם. פרט לשמות הללו, יש עוד שמות רבים ומאוד לא טובים שעשויים להיכלל ברשימה עתידית

 

האסירים הכבדים שעל הפרק
מוחמד ערמאן