היום (שני) משפחות מרמן והר הגיעו לרגע ששיוועו לו 129 ימים: החיבוק הראשון עם פרננדו מרמן ולואיס הר, שנחטפו מניר יצחק ב-7 באוקטובר בידי מחבלי חמאס. בני המשפחות הגיעו להתאחד עם יקיריהם בית החולים שיבא תל השומר ולא הצליחו לעצור את הדמעות. פרננדו ולואיס חיבקו את נשותיהם, את ילדיהם ואת קרובי המשפחה שהגיעו. הם בכו על כתפם - ואף חיזקו אותם: "הכול בסדר", אמר לואיס לרעייתו.

בתום מבצע החילוץ, ההטסה לשטח ישראל והבדיקות הראשוניות - משפחות החטופים הגיעו לבית החולים וביקרו את החטופים במיטותיהם. "זה פשוט לא ייאמן", סיפרה סילביה גרין, קרובת משפחתו של לואיס. "קיבלתי השכמה ב-4 וחצי בבוקר מחתני בארה"ב, ופשוט לא הצלחתי להאמין שזה מה שקורה. מצד שני אנחנו יודעים שיש לנו 134 חטופים שעדיין ממתינים לנו".

מפגש החטופים עם משפחותיהם (צילום: דובר צה"ל)
מפגש החטופים עם משפחותיהם | צילום: דובר צה"ל
מפגש החטופים עם משפחותיהם (צילום: דובר צה"ל)
מפגש החטופים עם משפחותיהם | צילום: דובר צה"ל

"הוא הולך, הוא נראה טוב והוא מדבר לעניין", סיפרה גפן סיגל אילן, אחייניתו של פרננדו הרמן. "הוא חיוור כי הוא לא ראה אור יום ארבעה חודשים". על השאלה 'איך התחושות כעת', השיבה: "אנחנו 'בהיי' מהחזרה שלהם, לאט לאט מעכלים את מה שקרה הלילה. הם הספיקו לישון קצת לפני החילוץ".

קרובי המשפחה של לואיס הר סיפרו שהוא זכר תאריכי יום הולדת שלהם. "מצפים לנו עוד הרבה מפגשים משפחתיים בקרוב", המשיכה בחיוך. "לואיס אמור לחגוג יום הולדת. אנחנו, היו לנו תוכניות לפני 7 באוקטובר, אבל עכשיו הכול התערבב". כל השאלה מה הוא זוכר מכל התוכניות האלה, השיבה: "הכול. הם חדים. לואיס איש של במה ואוהב לדבר. ישר סיפר לכולם את כל מה שעבר עליו".

מפגש החטופים עם משפחותיהם (צילום: דובר צה"ל)
מפגש החטופים עם משפחותיהם | צילום: דובר צה"ל

לדבריה הוא סיפר לאט לאט על החוויות שעבר בתקופה האחרונה: "אנחנו ניתן להם את הזמן ואת המקום שהם צריכים". עוד סיפרה גפן כי "הם מחייכים ושמחים. הם צוחקים ומתלוצצים איתנו". גם עידן בז'רנו, חתנו של לואיס, סיפר על המפגש המרגש ועל השיחה שבה הודיעו להם שהשניים חזרו. "הם בידינו, תגיעו לתל השומר", שחזר. "מעבר לזה לא היה צריך להגיד ומיד יצאנו לדרך".

"ללואיס יש 4 ילדים וכל אחד קיבל טלפון לביתו. כמו כן, משפחתו של פרדננו גם קיבלה את הטלפון וחלקם הגיעו וחלקם עדיין לא", סיפר עידן שעדכן כי המשפחה פגשה את לואיס בעת שעבר בדיקות ושהוא נראה "רזה, חיוור ובשוק מההמולה ומהסיטואציה".

"הוא 128 ימים נמצא במצב מאוד קשה ומסובך", תיאר עידן, "הוא פחות דיבר על מה שהיה שם הוא יותר דאג מה קורה לנו, לילדים ולנכדים. הוא אפילו לא שכח שהיום יום ההולדת שלי". על האיחוד עם בנות המשפחה, שנחטפו גם הן ושוחררו בעסקה האחרונה, סיפר: "הוא נתן לגבריאלה חיבוק ארוך ארוך עם המון משמעות, הם לא דיברו - כאילו רצו להמשיך מאיפה שנפרדו".