שבוע בדיוק נותר לבחירות לרשויות המקומיות – והעיניים נשואות לכמה מוקדים מרכזיים. לצד תל אביב וירושלים, אחת הערים שמעוררות עניין רב היא בני ברק. בין המתמודדים, נמנה גם שר הבריאות המכהן אוריאל בוסו – תושב פתח תקווה במקור. אתמול (שני) חשפנו ב"מהדורה המרכזית" כי למרות שהבטיח להעתיק את מגוריו לבני ברק, השר בוסו ממשיך להתגורר בפתח תקווה.

אוריאל בוסו תועד ביציאה מביתו בפתח תקווה (צילום: חדשות 12)
אוריאל בוסו תועד ביציאה מביתו בפתח תקווה | צילום: חדשות 12

בוסו, שבחר להתמודד לראשות העירייה בתקופה שבה מערכת הבריאות מתמודדת עם אתגרים רבים בצל המלחמה, הצהיר לא פעם שיעבור להתגורר בבני ברק. נדגיש כי בעניין זה החוק חד-משמעי ולפיו מועמד חייב להיות בעל זיקה ישירה ואקטיבית למקום שבו הוא מייעד את עצמו לכהן. זאת לרבות מגורים דרך קבע בעיר שאותה הוא שואף להנהיג.

שר הבריאות אוריאל בוסו (צילום: דוברות משרד הבריאות)
שר הבריאות אוריאל בוסו | צילום: דוברות משרד הבריאות

השר בוסו היה אמור לעבור להתגורר בבני ברק כבר בקיץ, אלא שבפועל הוא נראה יוצא מדי בוקר מביתו שבפתח תקווה. בצילומים שפרסמנו אמש במהדורה המרכזית נראה כי גם דוכן השמירה של השר נותר בפתח תקווה – פרט שעשוי להמעיד כי שם הוא מנהל את מרכז חייו. לעומת זאת, בדירתו שבה הוא גר לכאורה בבני ברק אין זכר לאבטחה. זאת למרות שכל שר מחויב באבטחה.

רחוב רבי עקיבא בבני ברק (צילום: פלאש 90)
רחוב רבי עקיבא בבני ברק | צילום: פלאש 90

בלשכת השר מכחישים את הפרסום וטוענים כי "מרכז חייו (של השר) היה ונותר בני ברק – שם הוא מקים את פעילותו ושם גם מופיעה כתובתו. משפחתו ממשיכה לגור בפתח תקווה ולכן הוא מגיעה לבקרה בחלק מימי השבוע".