משפחת ביבס הגיבה היום (שני) בכאב לסרטון הדרמטי שמראה את שירי וילדיה ברצועה. בהודעה שפרסמו היום (שני) לתקשורת, מסרו כי ליבם נשבר לנוכח המראות בסרטון, וכי מדובר ברוע מפלצתי של חמאס. משפחת ביבס ביקשה לדרוש מחמאס להשיבם עכשיו ולהבהיר להם - ילדים מחוץ למשחק. בת דודה של שירי אמרה לחדשות 12: "הבטן מתהפכת לראות מה עבר עליהם. היא יחפה, תבינו את המפלצתיות".

"הסרטונים האלה קורעים את ליבנו", נמסר ממשפחת ביבס. "לראות את שירי, ירדן, אריאל וכפיר שנחטפו מביתם בניר עוז בתופת הזו זה בלתי נסבל ולא אנושי. לחטוף ילדים זהו פשע נגד האנושות ופשע מלחמה. אריאל וכפיר הם קורבנות של רוע מפלצתי".

יפעת זיילר, בת דודתה של שירי ביבס
יפעת זיילר, בת דודתה של שירי ביבס: "היא יחפה, תבינו את המפלצתיות"

הם הוסיפו: "המשפחה שלנו הפכה כולה לבני ערובה ביחד עם כל החטופים. אנחנו קוראים קריאה נואשת לכל מקבלי ההחלטות בארץ ובעולם הנוגעים במשא ומתן: תחזירו אותם הביתה עכשיו. תבהירו לחמאס שחטיפת ילדים זה מחוץ למשחק. תשימו את הילדים האלה כתנאי ראשון בכל עסקה. אנחנו מבקשים להודות לציבור בישראל וברחבי העולם שתומך בנו ומבקשים להמשיך במאבק לחזרתם הביתה".

יפעת זיילר, בת הדודה של שירי ביבס סיפרה בשידור לקרן מרציאנו על התחושות קשות: "הבטן מתהפכת לראות עוד פסיק ממה שעבר על שירי והילדים. אחרי ארבעה חודשים זה הופך לנוראי יותר. יש משפחה שלמה שאין ודאות לגבי גורלה. צריך להחזיר את כולם הביתה, היה הסכם לשמור על המשפחה שלי אז שיעמדו בזה עכשיו, תחזירו את האמון. זו לא אשמתם וזה לא צריך להיות על הגב שלהם".

משפחת ביבס
משפחת ביבס: שירי, ירדן אריאל וכפיר

זיילר סיפרה גם על ההתלבטות שהייתה במשפחה לגבי הפצת התיעוד לציבור: "בלב ובבטן לא רצינו שיפורסם, אבל צריך שכולם יידעו מה קרה, שיבינו את חוסר הרחמים של מחבלי חמאס. זה לא הגיוני שנושא כזה יירד מסדר היום".

תיעוד של משפחת ביבס מהשבי
ראש ג'ינג'י מבצבץ: תיעוד בני משפחת ביבס

על אמירתו של תא"ל הגרי כי יש חשש לגורלם של בני משפחתה אמרה זיילר: "אנחנו יודעים את זה מהצהרת חמאס, שיצאו בעבר הצהרות גם על חנה קציר ואחרים, ובסוף החדשות היו טובות. אין ודאות לגבי מצבם ולגבי חטופים אחרים".

"המשפחות באפלה ולבד, לא מקבלים עדכונים יומיים", הוסיפה זיילר. "זה רק מגביר את הרצון שלנו לזעוק ולבקש שיחזירו לנו אותם, לדרוש את זה. עד כמה אפשר להיות במצב הזה? זה מצב בלתי אפשרי".

מקיבוץ ניר עוז נמסר: "הסרטון הוא עדות נוספת לכך ששירי וילדיה הקטנים אריאל וכפיר יחד עם בעלה ואביהם ירדן, נחטפו בעודם בחיים מביתם בקיבוץ ניר עוז. החזקתו בשבי חמאס של כפיר ביבס, השבוי הצעיר ביותר, שמה את כולנו כבני ערובה עד להשבת כלל החטופים ואנו קוראים לפעולה מידית של מדינת ישראל להחזירם בשלום הביתה".

דובר צה"ל תא"ל דניאל הגרי הציג הערב לציבור סרטון ממצלמת רחוב שאותר בימים האחרונים בדרום רצועת עזה, שבו נראים שירי ביבס וילדיה בחיים ביום הראשון של המלחמה. שירי נראית מחזיקה את בנה כפיר ומועברת לרכב. בצה"ל העריכו כי בנה אריאל מוצמד אליה במנשא.

תיעוד של משפחת ביבס מהשבי
שירי ביבס וילדיה בח'אן יונס

שירי נחטפה עם אריאל וכפיר מביתם בקיבוץ ניר עוז בסביבות השעה 10:00 בבוקר, בנפרד מאב המשפחה ירדן שנחטף לפניהם והאמין שבכך הוא מציל את חייהם. משם הועברו לטנדר למזרח ח'אן יונס.

תיעוד של משפחת ביבס מהשבי
שירי ביבס מתוך התיעוד שנתפס בח'אן יונס

"אנחנו חוששים ודואגים מאוד למצבם של שירי והילדים", אמר תא"ל הגרי, "לא ננוח ולא נשקוט עד שנחזיר אותם הביתה. שוחחתי עם המשפחה, אני מבקש לכבד את רצונה לפרטיות בשעות הקרובות".