המשטרה הודיעה היום (רביעי) שסיימה לחקור את שני המחבלים שביצעו את הפיגוע המשולב ברעננה לפני חודש. במהלך החקירה אספו השוטרים ממצאים וראיות הקושרות את שני המחבלים לפיגוע. במהדורה המרכזית נחשפו הערב ציטוטים מחקירתם של המחבלים – בהם תיארו כיצד התכוונו לפגוע בדובר צה"ל בערבית, סא"ל אביחי אדרעי.

במהלך חקירתם הודו שני המחבלים ואף שחזרו את הפיגוע. אחמד זידאת, בן 22 מחברון, הפתיע את חוקריו - ואמר להם שהיעד שלו לפיגוע היה אדרעי, דובר צה"ל בערבית.

בציטוטים מחקירתו, שנחשפו במהדורה המרכזית, אמר זידאת: "ראיתי אותו (סא"ל אדרעי) יושב במסעדה ברעננה. זיהיתי אותו מהרשתות החברתיות. כולם מכירים אותו שם. החלטתי לרצוח אותו. תצפתי עליו לאן הוא הולך, ניסיתי לבדוק איפה הוא גר".

"בהתחלה רציתי לירות בו, אבל לא הצלחתי להשיג נשק. אז קניתי סכין. חיכיתי לו באותה מסעדה מספר פעמים. אבל הוא (סא"ל אדרעי) לא חזר לאותה מסעדה", כך זידאת בחקירתו.

תיעוד מהפיגוע ברעננה
הפיגוע ברעננה

עוד עלה בחקירתם כי השניים רצו לבצע את הפיגוע באמצעות נשק. הם פנו לשם כך לגיוס המונים ברשתות החברתיות, אך לא הצליחו לגייס מספיק כסף. לבסוף החליטו לבצע פיגוע משולב, של דריסה ודקירה. בשבוע הבא יוגש נגדם כתב אישום חמור בגין רצח ופציעה של ישראלים על רקע לאומני. בפיגוע נרצחה עדנה בלושטיין ז"ל ונפצעו 18 בני אדם.