פיגוע בירושלים: שני פצועים קל עד בינוני בפיגוע דקירה הבוקר (רביעי) במחסום המנהרות בירושלים. שני הנפגעים הם מאבטח בן 25 וחיילת כבת 19. המחבל - מוחמד מוראד אסחק אבו חמאד, בן 15 מאזור בית לחם הגיע למקום באופניים חשמליים. המפכ"ל שבתאי: "יש מי שמנסים להבעיר את הגזרה, נעשה הכל כדי לאפשד חופש פולחן".

בסביבות השעה 08:15, הגיע מחבל כבן 15 רכוב על אופניו אל מחסום המנהרות מכיוון יו״ש. בעת שכוחות הביטחון במעבר ניסו לבדוק אותו, שלף המחבל סכין והחל לדקור את הכוחות שפעלו במקום. מאבטח אזרחי התעמת עם המחבל ובמקביל, לוחמי צה״ל שהיו במקום הגיבו בירי מדויק ונטרלו את המחבל.

מפכ"ל המשטרה יעקב שבתאי בזירת הפיגוע: "עבודה מקצועית של הכוחות, נלמד ונפיק את הלקחים ונראה איך משתפרים כי האזור הפך ליעד מועדף לפיגועים. זאת פעם שלישית ברצף. יש יותר מדי גורמים קיצוניים שמנסים להתסיס את השטח, גם ברשתות החברתיות.

"ככל שיום שישי של רמדאן מתקרב המתח עולה ואנחנו עושים כל שביכולתנו לאפשר את חופש הפולחן והדת. נעשה כל שביכולתנו לאפשר את הביטחון לכוחותינו ולכל ישראל. כולם מנסים להבעיר את הגזרה. אני מקווה שניתן את התגובה הנכונה במידת הצורך", הוסיף שבתאי.

דורון תורג'מן מפקד מחוז ירושלים: "מפגע על אופניים פוגש את השוטרת, לוחמת גדוד ארז ותוקף אותה בסכין. מאבטח מצטרף והוא דוקר אותם. היו 38 פיגועים וניסיונות פיגוע מתחילת המלחמה, 12 מתחילת השנה".

מחסום המנהרות (צילום: google maps)
מחסום המנהרות | צילום: google maps
האופניים שעליהן הגיע המחבל
האופניים שעליהן הגיע המחבל

אמא של עדת ראייה לפיגוע סיפרה ל-N12: "הבת שלי הייתה הבוקר על אוטובוס בדרך לירושלים והגיעה למחסום המנהרות בדיוק כשהיה הפיגוע. היא התקשרה אליי ושמעתי את כל היריות וכל הצעקות. הלוחמים ביקשו מכל הנוסעים לשכב על הרצפה".

"המחסומים האלה הם פשוט מלכודת מוות", הוסיפה האם. "אני גרה בצור הדסה ופעמים רבות יש רק מחסום אחד מאויש, אנחנו מבקשים מהלוחמים שיפתחו עוד מחסום כדי להקל על העומס. המזל שלנו שהמחבל הזה הגיע עם סכין ולא עם נשק, אחרת הוא היה יכול פשוט לרסס לכל עבר".

"חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבית החולים הדסה עין כרם ושערי צדק (בהתאמה), גבר כבן 25 וצעירה בת 19 במצב קל עד בינוני עם פצעי דקירה בגופם", נמסר ממגן דוד אדום.

הסכין בה השתמש המחבל
הסכין בה השתמש המחבל
זירת הפיגוע בירושלים (צילום: לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים)
זירת הפיגוע בירושלים | צילום: לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים

בהפרות סדר שהתקיימו הלילה בירושלים וסביבתה נהרגו שלושה פלסטינים לאחר שירו זיקוקים והשליכו בקבוקי תבערה על חיילים. מג"ב וצה"ל ירו למוות - בשתי תקריות שונות - האחת בשועפאט, שם נורה למוות נער בן 12 שירה זיקוקים על הלוחמים, ובשניה בין שכונת רמות לגבעת זאב - שם זוהתה חולייה שנערכת ליידות בקבוקי תבערה על הכביש.