החטופה עמית סוסנה, ששוחררה לאחר 55 ימים בשבי, התראיינה היום (שלישי) בניו יורק טיימס וחשפה לראשונה שהותקפה מינית בידי מרצחי חמאס. בריאיון מצמרר היא סיפרה כיצד הוכתה ונגררה לעזה על ידי לפחות 10 גברים חמושים - ועל השומר ששאל על חיי המין שלה ונגע בגופה.

"מחבל גרר אותי לחדר הילדים והכריח אותי לבצע בו מעשה מיני", סיפרה. היא העידה שהוחזקה לבדה בחדר שינה של ילד, כבולה בקרסולה השמאלי. לפעמים השומר היה נכנס, מתיישב לידה על המיטה - מרים את חולצתה ונוגע בה.לדבריה הוא חזר ושאל אותה פעם אחר פעם מתי מגיע המחזור שלה. גם לאחר שהסתיים, בסביבות 18 באוקטובר, היא סיפרה שניסתה לדחות אותו ולהעמיד פנים שהיא מדממת. לבסוף, למרות כל ניסיונותיה להתנגד, בסוף חודש אוקטובר השומר, שכינה עצמו מוחמד, תקף אותה מינית. 

בבוקר התקיפה, סיפרה, מוחמד השומר פתח את השרשרת שלה והשאיר אותה בשירותים. לאחר שהתפשטה והחלה לרחוץ את עצמה באמבטיה, הוא חזר ועמד בפתח - אוחז בידו אקדח. "הוא בא לקראתי והצמיד לי את האקדח למצח", סיפרה. "הוא הכה אותי ואילץ אותה להסיר את המגבת. הוא נגע בי, הושיב אותי על קצה האמבטיה והכה אותי שוב".

"הוא הכה אותי, אילץ אותה להסיר את המגבת ונגע בי"

מתוך עדותה האמיצה של עמית סוסנה

סוסנה החליטה לחשוף באומץ את סיפורה כדי להעלות את המודעות למצבם של החטופים שעדיין מוחזקים בציפורני חמאס. עוד היא מספרת ששעות ספורות אחרי ששחרורה, היא שוחחה עם רופאת נשים בכירה ועם עובדת סוציאלית על התקיפה המינית שחוותה. 

עמית סוסנה בחיבוק ראשון עם אמה ואחותה (צילום: דוברות וולפסון)
עמית סוסנה בחיבוק ראשון עם אמה ואחותה | צילום: דוברות וולפסון

על העדות הנוראה של סוסנה ב"ניו יורק טיימס" השיב דובר חמאס בתגובה בת 1,300 מילים. כצפוי, ארגון הטרור לא לקח אחריות על המעשים הנתעבים, אלא טען כי "חיוני לקבוצה לחקור את הטענות של סוסנה, אך חקירה כזו בלתי אפשרית בנסיבות הנוכחיות".

דובר חמאס מתח ביקורת גם על העיתון עצמו וטען כי הוא לא מסקר מספיק את "הסבל של העם הפלסטיני, כולל את הדיווחים על תקיפות מיניות של חיילים ישראלים על נשים פלסטיניות, שהונחו על שולחנות פקידי או"ם וכל ארגוני הזכויות". עוד טען כי "האזרחים החטופים לא היו המטרה של המתקפה. מהרגע הראשון הצהרנו על נכונותנו לשחררם".

עמית סוסנה, נחטפה מארון ביתה בכפר עזה ב-7 באוקטובר. בתיעוד דרמטי שחשפנו לראשונה ב"המהדורה המרכזית", נראתה עמית נגררת בידי שבעה מחבלים חמושים - תוך שהם מכים אותה בעוצמה. עם זאת, כפי שניתן היה לראות בתיעוד, עמית לא ויתרה ונאבקה בהם.