כלי תקשורת בלבנון מדווחים הבוקר (שבת) על שלושה הרוגים בתקיפת רכב מהאוויר בעיירה ג'דרא שמצפון לעיר צידון - כ-60 קילומטרים מהגבול. לפי הדיווחים, יעד החיסול הוא באסל צאלח, פעיל חמאס בלבנון האחראי לגיוס פעילים והפעלתם בין היתר ביהודה ושומרון.

בעברו, צלאח היה בכיר במחלקת העבודות בראשות עזאם אקרע, שסוכל יחד עם אל-עארורי בבירות לפני כחודש. במשך שנים רבות צלאח היה מעורב בהפעלת מגויסים לביצוע פעולות טרור. בין היתר גם בימים אלו, תוך כדי המלחמה.

זהות ההרוגים עדיין לא ידועה, אך לפי דיווחים אחד מהם שימש כפעיל שטח של חיזבאללה. גם מצבו של צלאח, יעד התקיפה, עדיין לא ברור. ברשת אל-מיאדין המזוהה עם חיזבאללה טענו הבוקר כי "גורם פלסטיני" ניצל בתקיפה, אך לא התייחסו לזהותו.

רכב הותקף מהאוויר מצפון לצידון
הזירה בלבנון

בתיעוד שהופץ ברשתות החברתיות נראה פיצוץ הרכב ממצלמת אבטחה של תחנת דלק בלבנון. תחילה נראה הרכב חולף על פני תחנת הדלק כאשר לפתע פיצוץ עז עוצר את נסיעתו. באי תחנת הדלק החלו להתאסף סביב הרכב ולנסות להבין את פשר הפיצוץ. לאחר כמה שניות בודדות פיצוץ נוסף הרעיד את תחנת הדלק והנוכחים נמלטו בבהלה. 

רכב הותקף מהאוויר מצפון לצידון
מתוך התיעוד מזירת תקיפת הרכב
_OBJ

מוקדם יותר הודיע צה"ל כי לפני זמן קצר מטוסי קרב תקפו מבנה צבאי במרחב בינת ג'בל ועמדת תצפית במרחב מרכבא. "בנוסף, אתמול מטוסי קרב תקפו מפקדה צבאית ואתר צבאי בשטח לבנון ששימשו את יחידת ההגנה האווירית בחיזבאללה", נמסר מצה"ל. "כמו כן, בהמשך להתרעות על חדירת כלי טיס עוין בצפון הארץ, מדובר בזיהוי שווא, האירוע הסתיים".

במקביל לתקיפה בלבנון, בעזה מדווחים על שלושה בכירים במשטרת חמאס שנהרגו בתקיפת רכב בשכונת תל א-סלטאן שברפיח. לפי הדיווח בסוכנות הידיעות "שאהב" המזוהה עם חמאס, מי שחוסלו הם מנהל החקירות במשטרת רפיח אחמד על-יקובי, סגנו איימן אל-רנתיסי, ואברהים שטאת ראש מחלקת האספקה במשטרה.