22:54: בלבנון מדווחים על תקיפה ישראלית, תיעוד: בתים נהרסו 

בלבנון מדווחים שצה"ל תקף בשעה האחרונה מטרות חיזבאללה בכפר כפרא, במרחב בינת ג'בל בדרום לבנון. תיעודים מהמקום מראים בתים חרבים, הרס ואש שהתפשטה לנקודות רבות באחת מזירות הפיצוץ. בצה"ל אישרו את התקיפה. דובר צה"ל מסר כי הותקפו תשתיות חיזבאללה.

ההרס אחרי תקיפת צה"ל בדרום לבנון
ההרס אחרי תקיפת צה"ל בדרום לבנון

21:45 - משרד ההגנה הסורי: "ישראל תקפה אווירית סמוך לדמשק"

לפי הודעה רשמית שפרסם משרד ההגנה הסורי, ישראל "תקפה אווירית כמה מטרות באזור הכפרי של הבירה דמשק". עוד נמסר, כי מערכות ההגנה האוויריות של הצבא הסורי, הצליחו ליירט את רוב הטילים ונגרם נזק רק לרכוש "ולא מהותי".

תקיפה ישראלית בדמשק
התקיפה בדמשק שמיוחסת לישראל

20:50 - סוריה מאשימה: ישראל תקפה בדמשק, מערכות ההגנה הופעלו

בתקשורת הסורית מדווחים כי מערכות ההגנה האוויריות הופעלו במרחב דמשק - ומפנים אמצע מאשימה כלפי ישראל.

אזור התקיפה הישראלית בדמשק
בסוריה מאשימים כי ישראל תקפה באזור דמשק

18:16: הותקפו משגר ממנו בוצעו שיגורים לקריית שמונה ותשתיות חיזבאללה בדרום לבנון

דובר צה"ל הודיע כי מטוסי קרב תקפו משגר ממנו בוצעו שיגורים לעבר קריית שמונה הבוקר. בנוסף, הותקפו מספר תשתיות צבאיות של חיזבאללה במרחבים א-סקי, בינת ג'בל ויארין. עוד נמסר כי זוהו כמה שיגורים מלבנון לעבר הגליל המערבי - חלקם נפלו בשטח לבנון והשאר בשטחים פתוחים בישראל. אין נפגעים. 

17:34 - גורמים בצמרת המשטרה: "היענות לבן גביר בהר הבית עלולה להבעיר את הערים המעורבות"

על פי בכירים במשטרה, ההגבלות על ערביי ישראל ברמדאן עלולות להביא התלקחות בירושלים ובערים נוספות. בארגון "יוזמות אברהם" פנו למפכ"ל: התנהלות חסרת אחריות של שוטרים בעיר העתיקה עלולה לגרום לכאוס. לכתבה המלאה

17:01 - אזעקות בגליל העליון, זוהו כמה שיגורים מלבנון

לראשונה משעות הבוקר: אזעקות הופעלו בזרעית, גרנות הגליל, שומרה, אבן מנחם וגורן.  זוהו כמה שיגורים בודדים מלבנון, ללא נפגעים. 

14:40 - כלי טיס של צה"ל תקף מחבל חמוש בג'נין

דובר צה"ל עדכן כי כוחות לוחמים פעלו הלילה בג'נין וחשפו מטענים לאורך הצירים. במסגרת הפעילות, כלי טיס של חיל האוויר תקף מחבל חמוש שזוהה במרחב. כוחות נוספים פעלו ועצרו מבוקשים ביטא שביהודה, בקלקיליה שבאפרים ובאבו קש שבבנימין.

14:10 - א-סיסי: מקווים להגיע להפסקת אש בעזה בימים הקרובים

נשיא מצרים עבד אל-פתאח א-סיסי אמר כי הוא "מקווה להגיע להפסקת אש בעזה בימים הקרובים" - שתאפשר להכניס לרצועה סיוע הומניטרי נוסף.

12:21 - הנייה: חמאס מגלה גמישות במו״מ – אבל מוכן להמשיך בלחימה

איסמאעיל הנייה, ראש הלשכה המדינית של חמאס, אמר כי ארגון הטרור מגלה גמישות במשא ומתן מול ישראל, אך הבהיר כי הוא מוכן להמשיך בלחימה. הנייה גם קרא למוסלמים בישראל להתבצר באל-אקצא בתחילת רמדאן.

12:00 - משמידים מבנים ממולכדים ומחסלים מחבלי חמאס: תיעוד מלחימת הצנחנים בח׳אן יונס

דובר צה״ל עדכן כי צוות הקרב של חטיבת הצנחנים נלחמים כעת בצפון שכונת אל-אמל שבמערב ח׳אן יונס. הם פושטים על מבנים המשמשים כתשתיות טרור ומתחמי לחימה של חמאס ומחסלים מחבלים רבים מטווח קרוב.

אל הכוח במרחב הצטרפו לוחמי בסיס האימונים החטיבתי של הצנחנים, מיד לאחר שסיימו את פרק הכשרתם, וכעת הם נלחמים עם צוות הקרב של חטיבת גבעתי. הלוחמים פושטים על תשתיות טרור בשכונת העבסנים, מחסלים עשרות מחבלים ומאתרים אמצעי לחימה במבצעים. באחת הפשיטות איתרו הלוחמים RPG, לבני חבלה, דגלי חמאס ואמצעי קשר ששימשו את המחבלים. בתוך יממה אחת חיסלו הלוחמים עשרות מחבלים שזוהו במרחב.

אמצעי הלחימה שאיתרו לוחמי בא״ח צנחנים (צילום: דובר צה"ל)
אמצעי הלחימה שאיתרו לוחמי בא״ח צנחנים | צילום: דובר צה"ל
אמצעי הלחימה שאיתרו לוחמי בא״ח צנחנים (צילום: דובר צה"ל)
אמצעי הלחימה שאיתרו לוחמי בא״ח צנחנים | צילום: דובר צה"ל

11:55 - לוחם נפצע בינוני בהתהפכות כלי רכב במרחב החרמון

שני לוחמים נוספים נפצעו באורח קל בהתהפכות כלי הרכב הצבאי. הלוחמים פונו לקבלת טיפול רפואי בבית חולים ומשפחותיהם עודכנו.

11:20 -  תיעוד ההרס בבניין שספג פגיעה ישירה בקריית שמונה

פגיעה ישירה בקריית שמונה (צילום: דוברות כבאות והצלה)
ההרס בבניין שספג פגיעה ישירה בקריית שמונה | צילום: דוברות כבאות והצלה
פגיעה ישירה בקריית שמונה (צילום: דוברות כבאות והצלה)
פגיעה ישירה בקריית שמונה | צילום: דוברות כבאות והצלה

11:00 - צה"ל תקף מטרות בלבנון, בהן מחסן אמל"ח ואתר לייצור אמצעי לחימה

דובר צה״ל עדכן כי מטוסי קרב תקפו לפני זמן קצר מחסן אמצעי לחימה ומבנים צבאיים של ארגון הטרור חיזבאללה במרחב רמיה שבדרום לבנון. מוקדם יותר התקשורת במדינה דיווחה על תקיפות של חיל האוויר בג'בל בלאט, סמוך למרווחין שבדרום המדינה.

בהמשך להתרעות שהופעלו במרחב קריית שמונה: דובר צה״ל מאשר כי זוהו כעשרה שיגורים מתחומי לבנון שחצו לשטח ישראל, לוחמי ההגנה האווירית יירטו מספר שיגורים בהצלחה. צה"ל תקף את מקורות הירי בשטח לבנון.

במהלך הלילה צה"ל תקף אתר לייצור אמצעי לחימה של ארגון הטרור חיזבאללה במרחב ח'רבת סלם.

9:08 - חמאס בלבנון קיבל אחריות לירי לצפון, תיעוד: רגע פגיעת רקטה ברב-קומות בקריית שמונה

עוד אזעקות נשמעו במספר יישובים באצבע הגליל. 14 רקטות שוגרו מתחילת היום לעבר קריית שמונה, עשר מהן במטח האחרון. רקטה פגעה ברב-קומות בעיר, נזק נגרם למבנה ולא דווח על נפגעים.

8:55 - עשרות מחבלים חוסלו ביממה האחרונה ברצועת עזה, צה"ל תקף "שמונה מטרות משמעותית"

דובר צה"ל עדכן במצב הלחימה ברצועת עזה והודיע כי מרכז האש של פיקוד הדרום וחיל האוויר תקפו ״שמונה מטרות משמעותיות באזור שממנו שוגר תמ"ס לאשקלון אמש ובהמשך, פירים ותשתיות טרור מהם יצאו מחבלים לביצוע פעולות טרור ברצועה״.

זיהוי המחבל נמלט מהמבנה (צילום: דובר צה"ל)
זיהוי המחבל נמלט מהמבנה | צילום: דובר צה"ל

עוד נמסר כי צוות הקרב של חטיבה 7 פשט על מבנים במערב ח׳אן יונס ואיתר אמצעי לחימה וציוד צבאי: ״הלוחמים חיסלו חמישה מחבלים באמצעות ירי טיל מדויק לעבר רכב בו נסעו״. בנוסף נסמר כי, מטוסי קרב תקפו שני מבנים צבאיים וחיסלו מחבלים ששהו בהם. לוחמי צוות הקרב של חטיבת הצנחנים חיסלו מספר מחבלים בירי צלפים.

לוחמי צוות קרב חטיבת גבעתי זיהו שני מחבלים ובסגירת מעגל עם מכלול האש החטיבתי הם חוסלו באמצעות תקיפת כלי טיס, נמסר בהודעת דובר צה״ל. מרכז האש של אוגדה 98 הכווין מטוס קרב לתקיפת מחבלים אשר נערכו במארב נגד כוחותינו במבנה צבאי במרחב ח׳אן יונס. פיצוצי משנה שזוהו לאחר התקיפה העידו על אמצעי הלחימה הרבים שהיו ברשותם, הדגישו בדובר צה״ל.

במרכז הרצועה, לוחמי אוגדה 162 ממשיכים לפעול בשכונת זייתון. לוחמי צוות הקרב של חטיבת הנח״ל חיסלו מספר מחבלים לאורך היממה האחרונה ואיתרו אמצעי לחימה במרחב. באחת הפעילויות זיהו הכוחות בשטח חוליית מחבלים וחיסלו אותם באמצעות תקיפת מסוק קרב.

8:48 - אזעקות בקריית שמונה והסביבה

ארבעה שיגורים זוהו במטח האחרון, בהם אחד שיורט בהצלחה.ממד״א נמסר כי לא התקבלו קריאות על נפילות או נפגעים.

8:35 - בחמאס דורשים: 400 משאיות סיוע הומניטרי ביום

כחלק מעסקה לשחרור החטופים חמאס דורש הכנסת 400 משאיות סיוע הומניטרי ביום, כך לפי דיווח בפייננשיאל טיימס. בעסקה הקודמת הדרישה עמדה על כ-200 משאיות ביום.

06:00 - הותרו לפרסום שמותיהם של שני חללי צה"ל שנפלו בקרבות בצפון הרצועה

שני לוחמים מגדוד צבר של חטיבת גבעתי נפלו בקרב בצפון רצועת עזה, כך התיר לפרסום דובר צה"ל. רס"ן יפתח שחר בן 25 ממושב פארן, מפקד פלוגה בגדוד וקצין לוחם בשלדג. סרן איתי סייף בן 24 מירוחם, מפקד מחלקה בגדוד. בנוסף, 7 לוחמים נוספים מהגדוד נפצעו קשה.

סרן איתי סייף (צילום: דובר צה"ל)
סרן איתי סייף ז"ל | צילום: דובר צה"ל
רס"ן יפתח שחר ז"ל (צילום: דובר צה"ל)
רס"ן יפתח שחר ז"ל | צילום: דובר צה"ל

03:48 - צבע אדום בעלומים ובנחל עוז שבעוטף עזה

00:50 - ספינה גרמנית יירטה מתקפה ששיגרו החות'ים

דיווח בסוכנות הידיעות הגרמנית DPA: ספינת המלחמה הגרמנית Hessen יירטה לראשונה מתקפה ששיגרו החות'ים בים סוף.

00:15 - צה"ל תקף בלבנון בתגובה לירי לעבר יחידת הבקרה האווירית במירון

מטוסי קרב תקפו מבנים צבאיים ותשתיות טרור של ארגון הטרור חיזבאללה במרחבים א-טייבה, בית ליף, צדיקין וח'רבת סלם שבדרום לבנון, כך נמסר מדובר צה"ל. בנוסף, הותקפה חוליית מחבלים שזוהתה במרחב עייתא א-שעב.

תיעוד הנזק לרכב באשקלון בעקבות פגיעת רקטה (צילום: משה ניסימפור, כבאות והצלה)
תיעוד הנזק באשקלון לאחר שיגורים לעיר | צילום: משה ניסימפור, כבאות והצלה

21:28 - צה"ל: טיל נ"ט פגע במרחב יחידת הבקרה האווירית במירון, אין פגיעה בכשירות המתקן

בצה"ל עדכנו כי כ-20 שיגורים זוהו משטח לבנון לצפון הארץ במטח היום אחר הצוהריים. כמה מהם יורטו, והיתר נפלו בשטחים שנחשבים לפתוחים. בנוסף, טיל נ"ט נורה לאזור מירון ופגע במרחב יחידת הבקרה האווירית של חיל האוויר, כך על פי הודעת דובר צה"ל. עוד צוין בהודעה כי אין פגיעה בכשירות המתקן.

21:26 - האזעקות באשקלון: נזק נגרם לרכב ולמבנה

כתוצאה מיירוט בשמי העיר, נזק נגרם לכלי רכב ולמבנה. לא היו נפגעים באירוע.

21:00 - אזעקות הופעלו באשקלון ובעוטף עזה

אזעקות הופעלו בעיר אשקלון לאחר כ-10 ימים ללא אזעקות בעיר. בנוסף, התרעת צבע אדום הופעלה ביישובים זיקים, נתיב העשרה וכרמיה.