ההצנחה - והסיוע שלא הגיע ליעד: בצבא ירדן אמנם הניפו אמש (שני) את הקלף של "מושיעי הפלסטינים" והודיעו על ארבע הצנחות של סיוע הומניטרי ברצועה, אלא שהתיעודים ברשתות חושפים שחלק ניכר ממנו נחת בים. בעקבות כך, המוני עזתים התנפלו עליו וניסו לחלץ אותו מהמים.

למרות שבהצהרה הרשמית של צבא ירדן הודגש כי הסיוע ההומניטרי שהוצנח לאורך חוף הים ברצועה הוא "מצפונה ועד לדרומה" - נראה כי בפועל הוא נחת רק בדרומה. ברקע התעוררה ביקורת נוקבת ברשות הפלסטינית על כך שהעזתים בצפון הרצועה "מופקרים לרעב".

"אכזבה גדולה, ירדן הודיעה על הכוונה להטיל סיוע מהאוויר לתושבים בצפון הרצועה. לצערנו, האנשים התאספו והצניחה לא קרתה. הם חזרו מורעבים, עם ציר ואכזבה", סיפר בלאל, תושב הרצועה. צלאח הוסיף: "הסיוע של מלך ירדן הושלך לים, מתחת לעיניהם של תושבי עזה הרעבים. זה בוז ושפל".

"כל מאמץ של סיוע לעזה מוערך, אבל מה שקיוו לו מירדן היה הרבה יותר גדול מזה", הדגיש אדהם, משפיען מעזה. "לצערנו מבצע הנחיתה היה בדרום וחלקו בים, ולא בצפון המורעב של ⁧‫עזה. יש לבצע הצנחות מהאוויר לצפון הרצועה, לא לדרום - שם ניתן להביא משאיות סיוע נוספות אם מצרים תרצה בכך".

המוני עזתים מנסים לחלץ את הסיוע ההומניטרי
המוני עזתים מנסים לחלץ את הסיוע ההומניטרי שירדן הצניחה

ולמרות זאת, נשמעים ברצועת עזה גם קולות אחרים, יש מי שהודה לירדן על הסיוע שהצניחה - גם אם בדרך אירעה פשלה. "תודה לך, הצבא הערבי והירדני שליו ולחיל האוויר המלכותי. נשמח לעצירת המלחמה הזו ושעזה תחזור למוטב".

יותר מארבעה וחצי חודשים מאז תחילת המלחמה, תושבי צפון הרצועה משדרים מצוקה ממשית מתחילות להצטבר. אבל חשוב לזכור שתחושת הרעב שעליה מדברים נובעת מסיבה אחת - האסון שחמאס המיט עליהם. 

"יא ממזר, מה אמרתם לפני המלחמה 'יש לנו גרעין וכוחנו שווה לכוחו של האיחוד הסובייטי', אפילו סינואר הפסיכופת אמר בעצמו שיגנו על העם הפלסטיני", טען עזתי שתקף את בכיר חמאס מוחמד נזאל על דבריו. "לא רק שהרסתם את עזה...הרסתם גם את איו״ש שכבר ארבע שנים הולכת ומתדרדרת בגלל הכספים שאתם שולחים ל'שכירי החרב' על מנת שיעזרו לכם שם", הוא הוסיף.