דובר צה"ל התיר לפרסום היום (ראשון) כי סמל עוז דניאל בן ה-19 מכפר סבא, לוחם בגדוד 77 בעוצבת "סער מגולן", נחטף בידי חמאס והוכרז כחלל צה"ל. עוז ז"ל הניח אחריו הורים, אמיר ומירב, ואת אחותו הדר. הוא יובא למנוחות מחר בבית העלמין הצבאי בכפר סבא בשעה 14:00. 

עוז ז"ל שירת בגבול רצועת עזה ונחטף בשבת השחורה יחד עם חבריו לטנק. גופתו עדיין מוחזקת בשבי החמאס. הוא בוגר חטיבת הביניים בר לב ותיכון גלילי בכפר סבא. 

עוז דניאל ז"ל (צילום: פייסבוק)
עוז דניאל ז"ל | צילום: פייסבוק

משפחתו וחבריו של עוז ז"ל סיפרו כי היה אוהב אדם וחבר אמיתי, בעל חוש הומור וחיוך ענק. "הוא היה מוקף חברים ואי אפשר היה להתעלם מהאדם הערכי שהיה. הוא היה מוזיקאי וגיטריסט שמאמין בכוחה של המוזיקה לשנות את העולם, הלהקה האהובה עליו הייתה גאנז אנד רוזס". במטה משפחות החטופים הוסיפו: "אנו משתתפים בצערה הכבד של משפחת דניאל ושולחים תנחומים להוריו ואחותו התאומה". 

ראש עיריית כפר סבא, רפי סער, ספד לו: "אני נאלץ לבשר בצער רב וכבד כי לפני דקות אחדות עזבתי את בית משפחת דניאל שבשורת איוב על נפילתו של עוז נמסרה להם על ידי רשויות צה"ל. 141 ימים עברו מאז השבת השחורה של 7 באוקטובר וכולנו קוונו שנזכה לבשורות טובות שלצערי לא הגיעו. עוז היה ילד מדהים, תמיד עם הגיטרה והחיוך הכובש. בשם תושבות ותושבי כפר סבא אני מבקש להביע את תנחומינו".

"אנו קוראים לתושבות ותושבי העיר ללוותו בדרכו האחרונה עם דגלי ישראל ברחוב ויצמן סמוך לבית העלמין הצבאי ברחוב ויצמן פינת רחוב העמק", הוסיף.

מוקדם יותר היום התיר לפרסום דובר צה"ל את שמו של חלל צה"ל נוסף שנפל בקרב בעזה: לוחם סיירת גבעתי, סמ"ר עידו אלי זריהן בן 20 מירושלים, שנפל בקרב בדרום הרצועה.

שני לוחמי סיירת גבעתי שנפלו (צילום: דובר צה"ל)
סמ"ר עידו אלי זריהן ז"ל וסמ"ר נריה בלטה ז"ל | צילום: דובר צה"ל

בשעות הבוקר הותר לפרסום גם כי לוחם סיירת גבעתי, סמ"ר נריה בלטה בן 21 משבי שומרון, נפל בקרב בדרום הרצועה. בנוסף, קצין ושני לוחמים בסיירת גבעתי נפצעו באורח קשה בקרב בדרום הרצועה. השניים פונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים ומשפחותיהם עודכנו. על פי נתוני צה"ל, מתחילת התמרון הקרקעי ברצועת עזה נפלו 240 חללים.